Одноповерховий прямокутний котедж з панорамними вікнами

Краса панорами: інтерв'ю з власником «прозорого дому» в Рівному

Панорамні конструкції створюють ілюзію перебування на природі
 7 522
Світлопрозорий фасад з інтегрованими в нього панорамними віконними і дверними конструкціями, невидимі інтер'єрні перегородки і навіть розсувна тераса з легким склінням — на цьому стильному об'єкті практично не використовуються глухі стіни. Ми вирішили запитати у власника будинку, Андрія Ткача, як це — жити в скляному котеджі, яким чином він вирішив питання приватності і скільки платить за опалення в зимовий період.
Чоловік на фоні вікна до підлоги з видом на внутрішній двір
Андрій Ткач: «У кімнати проникає багато природного світла» Фото: ALUTECH

Андрій, панорамне скління приватного будинку — трендове і в той же час досить сміливе рішення. Розкажіть про свій задум.

Андрій Ткач:
Коли я планував будувати свій будинок, з самого спочатку бачив його максимально прозорим. Панорамні конструкції створюють ілюзію перебування на природі, в кімнати проникає багато природного світла, забезпечуючи затишну обстановку. Концепції подібних будинків я побачив в Pinterest і мене це надихнуло на створення власного формату особистого простору. Робочим проектом в Україні займалася команда архітектурного бюро «Формат».

Показово, що будинок має П-подібну форму. Це дозволило нам облаштувати закритий внутрішній дворик з комфортною зеленою зоною. Проводячи час у вітальні, можна милуватися яскравим пейзажем, навіть незважаючи на те, що будинок знаходиться в межах міста.

Одноповерховий прямокутний котедж з панорамними вікнами
П-образна форма будинку створює внутрішній дворик Фото: ALUTECH

З урахуванням того, що будинок розташований в місті, поруч — сусіди, чи немає відчуття життя в акваріумі?

Андрій Ткач:
Плануючи будівництво будинку з панорамним склінням, необхідно заздалегідь продумати рішення для збереження приватності. Ще на початкових етапах було передбачено використання зовнішніх сонцезахисних систем. Оптимальним вибором стали рафштори, які лаконічно вписалися в екстер'єр і забезпечили ефективний захист від яскравого сонця.
Скляна стіна у вітальні
Рафштори захищають від палючого сонця та забезпечують приватність Фото: ALUTECH

Перейдемо від ідеї до її втілення. Розкажіть, як ви вибирали панорамні конструкції.

Андрій Ткач:
Всі світлопрозорі конструкції, встановлені в нашому домі, реалізовані на алюмінієвих профільних системах «АЛЮТЕХ». Для нас це був оптимальний варіант з кількох причин.

По-перше, алюміній настільки міцний метал, що він дозволяє виготовляти панорамні конструкції великих розмірів. А це нам і було потрібно — у будинку є вікна розміром 2*3,05 м і 1,4*4,05 м. А рами в них зовсім неширокі, і вікна виглядають стильно.

По-друге, з огляду на те, що на Заході України часто йдуть дощі, важливо, щоб конструкції були стійкі до корозії. Алюміній в цьому плані — відмінний вибір, тому що він не боїться ні вологості, ні сонця, ні перепадів температур. І служить набагато довше пластика і тим більше — дерева.

По-третє, вирішальним фактором стало те, що все, що нам було потрібно, ми змогли підібрати з асортименту одного виробника. Не довелося щось додатково шукати і докуповувати.

Які профільні системи ви використовували в своєму будинку?

Андрій Ткач:
За основу ми взяли класичну стійко-ригельну систему ALT F50. Вона використовувалася для реалізації прозорого фасаду. За рахунок мінімальної видимої ширини профілів — 50 мм — до будинку надходить багато природного світла, і скляні стіни виглядають витончено і зовні, і зсередини.
Алюмінієві двері в світлопрозорому фасаді
Двері у внутрішній двір інтегровані в фасад для збереження візуальної легкості Фото: ALUTECH

Для повноцінного панорамного огляду центральної частини фасаду використовували візуально легку дверну конструкцію. Інакше кажучи, вирішили зробити панорамними навіть вхідні двері, інтегрувавши їх в світлопрозорий фасад. Втілили цю ідею за допомогою системи ALT W72, забезпечивши зручний вихід на терасу і у внутрішній двір. Ця ж система використовувалася для виготовлення французьких вікон, які були встановлені в більшості кімнат.

У дитячих ванних змонтовані автоматизовані вікна. З огляду на те, що вони розташовані на висоті більше 2 метрів, для зручності відкривання ми вирішили використовувати електроприводи. Натиснув кнопку на пульті — і готово.

Двоповерховий котедж із сірими алюмінієвими вікнами
У вікнах стулка прихована і з вулиці видно тільки раму Фото: ALUTECH

До слова, про вікна. Якщо придивитися, з однієї зі сторін будинку вони виглядають незвично...

Андрій Ткач:
Так і є. Тому що це вікна з прихованими стулками. Виходить, що, коли дивишся на фасад з боку вулиці, видно тільки раму, а стулок начебто немає. Ми вибрали таке рішення усвідомлено — за рахунок однакового зовнішнього вигляду глухих і частин вікна, що відкриваються, до будинку проникає більше світла, а на фасаді немає деталей, котрі перетягують на себе увагу. Реалізувати незвичайні вікна допомогла система ALT W72 HS від «АЛЮТЕХ».

До речі, про нестандартні рішення. Ми вирішили використовувати алюмінієві профільні системи цього бренду ще й для облаштування внутрішнього простору будинку, зокрема, передпокою. Для цього відмінно підійшли суцільноскляні перегородки ALT115. Виглядають конструкції легко, відкриваються одним рухом руки і не заважають промінням сонця заповнювати вільний простір.

Вхідні двері і тамбур за скляною перегородкою
Суцільноскляна перегородка не заважає природному світлу Фото: ALUTECH

Існує думка, що панорамне скління несе з собою великі тепловтрати. Як ваш будинок «поводиться» в холоди?

Андрій Ткач:
Енергоефективність панорамних конструкцій — це перша і основна вимога, яку я пред'являв. З урахуванням того, наскільки холодною цього року видалася зима, у мене була відмінна можливість перевірити системи в дії. Для цього я взяв тепловізор і «просвітив» будинок. Виявилося, що труби каналізації, розташовані під землею, віддають більше тепла, ніж вікна, двері і світлопрозорий фасад. Звичайно, я залишився задоволений.

Тим більше, що високі теплоізоляційні характеристики встановлених систем дозволили мені заощадити сімейний бюджет. Будинок опалюється тільки за допомогою електрики, у нас не передбачені ні теплові насоси, ні газові котли. При цьому в опалювальний сезон витрати на електроенергію складають близько 350 $, в теплу пору року — 100-120 $. Для будівлі площею 270 кв. м з панорамним склінням — це небагато.

Вікна від підлоги до стелі розташовані буквою Г
Теплоізоляцію алюмінієвим вікнам забезпечують термоізольовані вставки в профілі Фото: ALUTECH

Коментар ГК «АЛЮТЕХ», виробника профільних систем для скління:

Секрет збереження тепла в будинку з панорамним склінням — алюмінієвих профільних систем і передбачених в них рішеннях для теплоізоляції (термоізолюючі вставки зі спіненого матеріалу і ущільнювачі з EPDM), правильному підборі формули склопакета (на даному об'єкті встановлено енергоефективні сонцезахисні скла Guardian NEUTRAL 60/40) і грамотній установці світлопрозорих конструкцій. Крім того, для герметизації монтажних швів всіх віконно-дверних конструкцій був передбачений теплий підставочний профіль з екструдованого пінополістиролу.

З огляду на те, що будинок розташований у межах міста, для господарів дуже актуальним є питання звукоізоляції. Панорамні конструкції виявилися ефективними в частині захисту від шуму завдяки застосуванню спеціальних матеріалів, а також системи ущільнення склопакетів.

Скляна тераса зроблена буквою Г
Скляна тераса із зоною барбекю і для зими Фото: ALUTECH
Відкрита скляна тераса зроблена буквою Г
Скляна тераса з відкритими стулками Фото: ALUTECH

Андрій, давайте перемістимося з дому на вулицю. Ви обладнали на ділянці засклену терасу з зоною барбекю. Розкажіть про неї докладніше.

Андрій Ткач:
Я завжди уявляв, що в моєму будинку буде облаштована тераса, котра спонукає до теплих зустрічей у колі родини або друзів. До того ж мені хотілося, щоб вона була комфортною не тільки в теплу пору року, але і взимку. Моя ідея була втілена за допомогою алюмінієвих конструкцій. Для цього ідеально підійшла система ALT100, яка використовується для балконного скління.

Алюмінієві рами з встановленим заповненням відмінно справляються зі своїм завданням — захищають приміщення від негоди. І конструкції не бояться сильного вітру та вологості. Для своєї тераси я вибрав розсувний тип відкривання. Так що широкі стулки не займають корисну площу приміщення.

Під'їзна дорога і ворота
Ворота, хвіртки і паркан виготовлені в тому ж відтінку сірого, що і вікна Фото: ALUTECH

Ваш будинок виглядає стримано, мінімалістично. Як ви вибирали стиль оформлення інтер'єру і екстер'єру?

Андрій Ткач:
Найбільш затребувані кольори для дизайну інтер'єрів та екстер'єрів сьогодні — чорний, графітовий, сіро-коричневий, тощо. Що стосується матеріалів, в тренді зараз як зовні холодні метал і скло, так і затишне, тепле дерево. Поєднуючи модні кольори і фактури між собою, можна оформити котедж в індивідуальному стилі.

З огляду на це, для панорамного скління свого будинку я вибрав цікавий відтінок сірого — DB702. Підставивши тестовий зразок алюмінієвого профілю до склопакета, оцінив, наскільки вони вдало виглядають. До речі, важлива перевага обраного кольору профілів ще і в тому, що на них не видно дрібного пилу і слідів від пальців. Це ми оцінили вже в процесі експлуатації.

Щоб зберегти гармонію, в аналогічний колір були пофарбовані також підлогові конвектори, радіатори під вікнами... Крім того, ми замовили у того ж виробника в цьому ж відтінку гаражні та в'їзні ворота, хвіртки і паркан для своєї ділянки. Ось і весь секрет гармонії нашого затишного простору.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 451 XX XX +380 44 451 8365
Виробництво вікон Viknar`off

Нове та найкраще