Андрій, панорамне скління приватного будинку — трендове і в той же час досить сміливе рішення. Розкажіть про свій задум.
Показово, що будинок має П-подібну форму. Це дозволило нам облаштувати закритий внутрішній дворик з комфортною зеленою зоною. Проводячи час у вітальні, можна милуватися яскравим пейзажем, навіть незважаючи на те, що будинок знаходиться в межах міста.
З урахуванням того, що будинок розташований в місті, поруч — сусіди, чи немає відчуття життя в акваріумі?
Перейдемо від ідеї до її втілення. Розкажіть, як ви вибирали панорамні конструкції.
По-перше, алюміній настільки міцний метал, що він дозволяє виготовляти панорамні конструкції великих розмірів. А це нам і було потрібно — у будинку є вікна розміром 2*3,05 м і 1,4*4,05 м. А рами в них зовсім неширокі, і вікна виглядають стильно.
По-друге, з огляду на те, що на Заході України часто йдуть дощі, важливо, щоб конструкції були стійкі до корозії. Алюміній в цьому плані — відмінний вибір, тому що він не боїться ні вологості, ні сонця, ні перепадів температур. І служить набагато довше пластика і тим більше — дерева.
По-третє, вирішальним фактором стало те, що все, що нам було потрібно, ми змогли підібрати з асортименту одного виробника. Не довелося щось додатково шукати і докуповувати.
Які профільні системи ви використовували в своєму будинку?
Для повноцінного панорамного огляду центральної частини фасаду використовували візуально легку дверну конструкцію. Інакше кажучи, вирішили зробити панорамними навіть вхідні двері, інтегрувавши їх в світлопрозорий фасад. Втілили цю ідею за допомогою системи ALT W72, забезпечивши зручний вихід на терасу і у внутрішній двір. Ця ж система використовувалася для виготовлення французьких вікон, які були встановлені в більшості кімнат.
У дитячих ванних змонтовані автоматизовані вікна. З огляду на те, що вони розташовані на висоті більше 2 метрів, для зручності відкривання ми вирішили використовувати електроприводи. Натиснув кнопку на пульті — і готово.
До слова, про вікна. Якщо придивитися, з однієї зі сторін будинку вони виглядають незвично...
До речі, про нестандартні рішення. Ми вирішили використовувати алюмінієві профільні системи цього бренду ще й для облаштування внутрішнього простору будинку, зокрема, передпокою. Для цього відмінно підійшли суцільноскляні перегородки ALT115. Виглядають конструкції легко, відкриваються одним рухом руки і не заважають промінням сонця заповнювати вільний простір.
Існує думка, що панорамне скління несе з собою великі тепловтрати. Як ваш будинок «поводиться» в холоди?
Тим більше, що високі теплоізоляційні характеристики встановлених систем дозволили мені заощадити сімейний бюджет. Будинок опалюється тільки за допомогою електрики, у нас не передбачені ні теплові насоси, ні газові котли. При цьому в опалювальний сезон витрати на електроенергію складають близько 350 $, в теплу пору року — 100-120 $. Для будівлі площею 270 кв. м з панорамним склінням — це небагато.
Коментар ГК «АЛЮТЕХ», виробника профільних систем для скління:
Секрет збереження тепла в будинку з панорамним склінням — алюмінієвих профільних систем і передбачених в них рішеннях для теплоізоляції (термоізолюючі вставки зі спіненого матеріалу і ущільнювачі з EPDM), правильному підборі формули склопакета (на даному об'єкті встановлено енергоефективні сонцезахисні скла Guardian NEUTRAL 60/40) і грамотній установці світлопрозорих конструкцій. Крім того, для герметизації монтажних швів всіх віконно-дверних конструкцій був передбачений теплий підставочний профіль з екструдованого пінополістиролу.
З огляду на те, що будинок розташований у межах міста, для господарів дуже актуальним є питання звукоізоляції. Панорамні конструкції виявилися ефективними в частині захисту від шуму завдяки застосуванню спеціальних матеріалів, а також системи ущільнення склопакетів.
Андрій, давайте перемістимося з дому на вулицю. Ви обладнали на ділянці засклену терасу з зоною барбекю. Розкажіть про неї докладніше.
Алюмінієві рами з встановленим заповненням відмінно справляються зі своїм завданням — захищають приміщення від негоди. І конструкції не бояться сильного вітру та вологості. Для своєї тераси я вибрав розсувний тип відкривання. Так що широкі стулки не займають корисну площу приміщення.
Ваш будинок виглядає стримано, мінімалістично. Як ви вибирали стиль оформлення інтер'єру і екстер'єру?
З огляду на це, для панорамного скління свого будинку я вибрав цікавий відтінок сірого — DB702. Підставивши тестовий зразок алюмінієвого профілю до склопакета, оцінив, наскільки вони вдало виглядають. До речі, важлива перевага обраного кольору профілів ще і в тому, що на них не видно дрібного пилу і слідів від пальців. Це ми оцінили вже в процесі експлуатації.
Щоб зберегти гармонію, в аналогічний колір були пофарбовані також підлогові конвектори, радіатори під вікнами... Крім того, ми замовили у того ж виробника в цьому ж відтінку гаражні та в'їзні ворота, хвіртки і паркан для своєї ділянки. Ось і весь секрет гармонії нашого затишного простору.