Чому вакуумні скла (VIG, Vacuum Insulated Glass) стають актуальними сьогодні
Уся справа у цьому графіку, який демонструвався в різних доповідях.
Фізика процесу така, що для поліпшення теплотехнічних показників склопакета необхідно збільшувати кількість стекол в склопакеті. Тільки нещодавно зробили ривок і вивели склопакет та енергозбереження на перше місце за важливістю і звикли до «товстих» двокамерних газонаповнених склопакетів. Але що ж далі? Чотири і більше скла збільшують вагу стулки і знижують кількість природного освітлення приміщення. Спроби замінити внутрішні скла на плівки не були успішними (зараз такий продукт виробляється в обмежених кількостях).
Вакуумні скла (Vacuum glass (VG) або
Стандарти
На вакуумне скло існує стандарт (проект), щоправда, не європейський, а міжнародний.
Це означає, що на момент написання статті неможливо отримати CE сертифікат на таку продукцію.
Енергоефективність нового рівня: чого можна домогтися із застосуванням VIG
Ug вакуумного скла (VIG) дорівнює 0,4, R = 2,5. Це на 78% краще, ніж двокамерний склопакет з двома
У разі застосування VIG у двокамерному склопакеті товщиною 41 мм з наповненням криптоном R підвищується до фантастичного значення 4,5. Це на 221% краще, ніж 4i-14Ar-4-14Ar-4i склопакет. І в середині склопакета теплова ізоляція на 36% краще, навіть ніж мінімальні чинні норми для утеплених стін у першій кліматичній зоні України!
Звукоізоляція: VIG vs триплекс
Ще одна важлива властивість вакуумного скла — звукоізоляційні характеристики. Звукоізоляція такого скла, як показано в доповіді Пітера Шобера (Peter Schober, Holzforschung Austria, Wien Ulrich Pont, TU Wien), порівнянна з триплексом зі склом аналогічної товщини.
Кого торкнуться зміни з переходом на вакуумні склопакети
При переході на VIG технологію в першу чергу зміни торкнуться виробництва склопакетів.
Вакуумне скло потребуватиме:
- ○ додаткового обладнання
- ○ додаткових площ
- ○ збільшення часу виробництва.
Крім того, покращений склопакет з Ug 0.4...0.22 потребуватиме поліпшення найбільш проблемної зони вікна — крайової зони примикання склопакета до профілю. Щоб крайова зона не зводила нанівець усі зусилля з поліпшення теплоізоляційних характеристик вікна, краї склопакета доведеться ховати глибоко в профільну систему. Це потягне за собою внесення змін до профільних систем всіх типів вікон і ще більші зміни в фасадні системи.
Розглядаються і можливі зміни в фурнітурі, перш за все в типах відкривання. Хоча при переході до використання вакуумних склопакетів гострої потреби в цьому немає.
Може так статися, що покупці вікон знову почнуть використовувати словосполучення «вакуумні склопакети», SEO фахівці підтягнуть запити, публікуючи тексти копірайтерів, наповнені міфами. Але все це вже може мати під собою підставу.
Буде перехід на VIG швидким або повільним, покаже час.
IFT Rosenheim провів низку лабораторних випробувань вакуумних склопакетів, і тепер проводяться польові випробування. Хоча технологія достатньо сира, перші об'єкти з використанням вакуумних стекол у склопакеті вже експлуатуються. Em> p>
Підготовлено за матеріалами конференції IFT Rosenheim.