illbruck про багатошаровий монтаж віконних конструкцій у партнерстві з Veka

Що потрібно знати про багатошаровий монтаж вікон

Нюанси встановлення
 3 808

Неправильна установка зводить нанівець переваги енергозберігаючого вікна. Високі показники тепло- та звукоізоляції віконних конструкцій руйнуються неякісним монтажем.
Правильний монтаж є своєрідним «страховим полісом» для кінцевого споживача та салону з продажу, який прийматиме можливі скарги в разі рекламацій на вікна.

На які деталі монтажу звернути увагу?

Віконна конструкція з усіма своїми характеристиками в будівлі не працює як самостійний виріб. Як тільки віконний блок встановлено в отвір, необхідно розглядати вже сукупність: конструкцію і вузол примикання (монтажний шов).

Що свідчить про неправильний монтаж?

Цвіль в кутку білого пластикового вікна
Цвіль біля вікна — поширене явище, яке може бути наслідком неякісного монтажу або поганої вентиляції в зоні вікна. За даними ВООЗ, цвіль — головна ознака нездорового житла. За результатами досліджень нездорове житло скорочує тривалість життя. Фото: illbruck

Після встановлення нового вікна при нормальній вологості в приміщенні 30%-60% і внутрішній температурі близько 20 0С волога не повинна з’являтися на укосах. Недостатня вентиляція в зоні вікна або намокання монтажної піни може призвести до випадання конденсату на укосах навіть за нормального рівня вологості в приміщенні. А там, де на пористих будівельних матеріалах періодично з'являється волога, з’явиться і цвіль.

Зверніть увагу! Поява конденсату на склі у приміщенні не стосується якості монтажного шва. Вона свідчить про недостатній рівень теплоізоляції склопакету або занадто високу вологість. А періодичне випадання конденсату на склопакеті зі сторони вулиці навпаки свідчить про високий рівень теплоізоляції склопакету.

Про погану установку свідчать також холодні протяги через щілини у шві, а також його промерзання.

Термограма вікна в панельній багатоповерхівці
Червоним кольором на термограмі показані зони втрати тепла — навколо вікон Фото: OKNA.ua

Що забезпечує якісне встановлення вікон та відсутність зайвих тепловтрат?

Якісний монтаж можна описати двома складовими: правильне надійне кріплення конструкції в отворі та герметизація монтажного шва.

ДСТУ Б В.2.6-79:2009 «Шви з’єднувальні місць примикань віконних блоків до конструкцій стін. Загальні технічні умови» регламентує, що з’єднувальний шов для вікна в житловому приміщенні має складатися з трьох ділянок:

  1. внутрішньої пароізоляційної;
  2. центральна теплоізоляційної;
  3. зовнішньої водонепроникної паропроникної.

Такий монтаж ще називають «Монтаж за ДСТУ» або «Багатошаровий». Його головне завдання — зберегти монтажний шов максимально сухим. Вологий шов взимку стає провідником тепла назовні. Тому монтажну піну або інший утеплювач гідроізолюють ззовні, щоби дощова вода не потрапила в шов, і ізолюють від водяної пари зсередини, щоби волога не накопичувалась у шві.

На які деталі монтажу звернути увагу?

Для герметичного монтажу важливо попередньо підготувати поверхню отвору до встановлення в нього виробу. Її необхідно вирівняти. На жаль, підготовлений отвір скоріше виключення на практиці, але є маркером високоякісного монтажу.

Потинькований отвір для монтажу вікна
Потинькований (оштукатурений) отвір для монтажу вікна. Для отримання щільного герметичного з’єднання між вікном та стіною поверхню отвору необхідно вирівняти. Фото: illbruck

Краще ще під час купівлі-продажу вікон домовитися, хто буде виконувати підготовку віконних отворів: замовник або постачальник вікон.

Після належної підготовки отвору важливо правильно закріпити конструкцію. Види кріпильних елементів та відстані регулюються ДСТУ-Н Б В.2.6-146:2010 «Конструкції будинків і споруд. Настанова щодо проектування і улаштування вікон та дверей».

Після закріплення рами важливо використовувати опорні блоки, так звані клини. У разі використання багатофункціональної розширювальної стрічки illbruck TP650, рекомендовано застосовувати рідкі віконні клини за допомогою віконного клею illbruck SP351.

Поліуретанова піна в середньому шарі шва руйнується під дією ультрафіолету та вбирає вологу. Для її захисту необхідно з обох сторін ізолювати відповідними стрічками. illbruck рекомендує використовувати «універсальну» стрічку. Це виключає можливість переплутати внутрішню і зовнішню сторони.

Також для нерівних поверхонь і коли немає можливості використовувати саморозширювані стрічки illbruck пропонує рідку віконну стрічку SP925.

Порівняння монтажу вікна тільки на піну та багатошаровий

Монтажний шов з використанням тільки піни Багатошаровий монтажний шов
(Монтаж по ДСТУ)
Ззовні
– дощова вода може проникати в шов + дощова вода не проникає в шов
– вітер проникає через шов в середину після першого опалювального сезону + холодний вітер більше не проникає через шов в середину
+ шум не проникає через шов всередину + шум не проникає через шов всередину
– шов піддається впливу сонячних променів (УФ-випромінювання) + УФ-випромінювання більше не робить негативного впливу на піну
Простір всередині шва
– утворення конденсату на ізотермі 10 0С (точка роси) + не утворюється конденсат — монтажна піна залишається сухою
Зсередини
– тепле повітря може виходити зсередини через неізольовану щілину + тепле повітря не виходить через шов назовні
– волога з приміщення проникає в шов + волога з приміщення не проникає в шов

Партнерство з брендом Veka

illbruck у партнерстві з торговою маркою Veka розробили брошуру про багатошаровий монтаж віконних конструкцій, виготовлених з профілів SOFTLINE 82 та VEKAMOTION 82.

Представлено схеми вузлів примикання для різних ситуацій монтажу, наприклад, стіни з чвертю або багатошарової стіни, установка в шарі теплоізоляції:

(pdf-файл)

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції OKNA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 67 287 XX XX +380 67 287 0737

Нове та найкраще