Оксана Булгакова: IQ energy — win-win проект з енергоефективності

Оксана Булгакова: IQ energy — win-win проект з енергоефективності

Детально про програму утеплення житла IQ energy
calendar_today
1 червня 2017
query_builder
visibility
2 911

Програма IQ energy від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) передбачає виплату громадянам України компенсації на суму до 3000 євро за утеплення і модернізацію житла.
Про механізм виплати, принципи взаємодії з віконними компаніями і перспективи програми платформі OKNA.ua розповіла керівник IQ energy Оксана Булгакова.Оксана Булгакова
Оксана Булгакова,
керівник IQ energy

Давайте почнемо з самого початку. Що таке програма IQ energy і хто її фінансує?

Оксана Булгакова:
Проект IQ energy від ЄБРР стартував у 2016 році і буде працювати до 2020 року. На компенсації вже виділено 15 млн євро через фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та екології (Eastern European Energy Efficiency and Environment Partnership, E5P). Організатором виступає ЄБРР.

Подібні проекти у ЄБРР є у 20-ти країнах, Україна — 21-а. IQ energy має технічну та фінансову експертизу, сформовано каталог технологій, який сьогодні налічує понад 3900 енергоефективних товарів у 8-и категоріях.
Мета програми — допомогти мешканцям України, у першу чергу середнього класу, утеплити і модернізувати своє житло.

Що собою являє механізм надання компенсації?

Оксана Булгакова:
У випадку з придбанням вікон алгоритм дій такий: клієнт викликає замірника і після розрахунку замовлення купує вікна у кредит в одному з трьох банків-партнерів програми — ОТП Банк, Райффайзен Банк Аваль або УкрСиббанк. Зазвичай, у залежності від умов віконної компанії, вікна виробляються і встановлюються на об'єкті протягом 1-2 тижнів — це може бути нове житло або вже наявне, квартира або приватний будинок. Після установки необхідно на сайті iqenergy.org.ua подати заявку на верифікацію для прийняття рішення щодо надання компенсації (це займає 3-5 днів). Після підтвердження виплати компенсації клієнт може повністю погасити кредит або продовжувати ним користуватися. Грант у розмірі 35% від суми кредиту виплачується через 3-5 тижнів на валютний рахунок клієнта, який має бути відкритий у тому банку, в якому оформлено кредит на обладнання.

«Компенсацію за програмою IQ energy можна отримати не тільки на саме енергоефективне обладнання, а також і на вартість супутніх товарів і монтажних робіт»

Оксана Булгакова, керівник IQ energy

Важливо, що компенсацію за програмою IQ energy можна отримати не тільки на саме енергоефективне обладнання, наприклад вікно, а також і на вартість супутніх товарів і монтажних робіт. Ліміт — 180 євро на 1 м² віконної конструкції.

Які переваги для покупців вікон?

Оксана Булгакова:
Кредит від банку у поєднанні з поверненням 35% витрачених коштів — це можливість встановити якісні енергоефективні вікна за ціною звичайних. Іншими словами, компенсація погашає різницю у вартості «теплих» вікон і звичайних. Кредитне плече від банку дозволяє розподілити всю суму на низку платежів, тоді як вікна вже встановлені і умови проживання у квартирі або приватному будинку істотно поліпшені: приміщення не охолоджується взимку і не перегрівається влітку, відчутно знижується рівень шуму.

«Кредит від банку у поєднанні з поверненням 35% витрачених коштів — це можливість встановити енергоефективні вікна за ціною звичайних»

Оксана Булгакова, керівник IQ energy

Як щодо своєчасності та гарантування виплат? Чи можна бути впевненим, що, маючи підтвердження надання гранту від IQ energy, енергоінвестор отримає компенсацію вчасно?

Оксана Булгакова:
Перевага програми у тому, що ми платимо швидко і прогнозовано. Виплати компенсацій стартують з 18 числа кожного місяця, цей процес чітко налагоджений з вересня 2016 року. У нас немає сюрпризів з фінансуванням — 15 млн євро вже виділені і програма працює мінімум до вересня 2020 року. Подавайте заявки, підтверджуйте факт утеплення житла та отримуйте компенсацію в євро.

Скільки вже компенсовано за програмою впродовж її роботи?

Оксана Булгакова:
Сьогодні програмою IQ energy скористалися близько 2000 сімей, загальний обсяг кредитування по всіх групах товарів склав приблизно 50 млн грн. Тобто запас хороший, цього року ми плануємо виплатити 3-4 млн євро компенсацій.

Як Ви оцінюєте інтерес людей до програми? Які групи товарів найбільш популярні?

Оксана Булгакова:
Інтерес до програми постійно зростає, і на сезон 2017 року ми покладаємо великі надії. Найпопулярніша на сьогодні категорія — це енергоефективні вікна: і за кількістю заявок, і за сумами. Кредити на вікна складають близько 50% від загальної кількості. Половина компенсацій — при заміні вікон у приватних будинках, друга половина — у квартирах. По інших категоріях товарів превалюють компенсації при модернізації приватних будинків.

Що собою являє схема кредитування за програмою у випадку купівлі вікон?

Оксана Булгакова:
Ні ЄБРР, ні E5P не контролюють, за допомогою якого кредиту учасник програми купить енергоефективне обладнання і супутні товари, це може бути і безвідсоткова розстрочка на 3-6 місяців, і звичайні споживчі кредити, і кредити готівкою. Можна оплатити товари за допомогою кредитних карт від ОТП Банку та Райффайзен Банку Аваль. Для більш заможних клієнтів є кредит під депозит, де переплата по кредиту складе всього близько 5% річних. Після придбання устаткування необхідно утеплити житло, зробити фотографії до і після монтажу і відкрити рахунок в євро у банку, в якому брали кредит. Щоб отримати грант, необхідно ДО погашення кредиту зареєструватися на iqenergy.org.ua. Після підтвердження банком, що такий клієнт є, — подати заявку на грант-компенсацію. Заявки розглядаються швидко, у середньому до 5 днів. Компенсації виплачуються на рахунок клієнта в євро, через 3-5 тижнів з моменту підтвердження електронної заявки.

«Компенсація виплачується через 3-5 тижнів на валютний рахунок клієнта»

Оксана Булгакова, керівник IQ energy

Які переваги для віконних компаній дає участь у програмі?

Оксана Булгакова:
По-перше, це залучення нових клієнтів — люди, які раніше не могли собі дозволити заміну вікон, тепер можуть оформити банківський кредит і отримати компенсацію в євро. По-друге — збільшення середнього чека на кожний продаж, оскільки клієнтові вигідна і доступна заміна відразу декількох вікон. По-третє — продаж більш якісних вікон, які відповідають європейським стандартам енергозбереження. І по-четверте, як результат — можливість заробляти більше.

Які вимоги для участі віконної компанії у програмі?

Оксана Булгакова:
Головне, щоб енергоефективні вікна, які реалізує компанія, були внесені до каталогу продукції IQ energy. Компанії не обов'язково додаватися до каталогу як юрособа.
Внести продукцію певної комплектації можна за результатами розрахунку для конкретного клієнта. Для цього необхідно зв'язатися з представниками програми через сайт або електронною поштою. Перевірка технічних даних і додавання до каталогу займає 1-2 дні.
Також важливо налагодити співпрацю з одним або декількома банками – партнерами програми. Якщо у компанії встановлений POS-термінал, то клієнти, у яких є кредитна карта ОТП Банку або Райффайзен Банку Аваль, можуть брати участь у програмі, просто сплативши за енергоефективні вікна КРЕДИТНИМИ коштами на своїй карті.

Які перспективи програми IQ energy на найближчі два роки — чи планується розширення програми, зміна умов?

Оксана Булгакова:
Команда IQ energy постійно працює над тим, щоб програма та її умови відповідали очікуванням ринку — як споживачів, так і виробників, дилерів: розширюємо каталог, додаємо нові товари і категорії.

Чи планується розширення пулу банків –партнерів?

Оксана Булгакова:
Так, ми активно ведемо переговори ще з двома банками. Хоч умови кредитування за програмою схожі, банки конкурують між собою, а конкуренція — це добре.

Що спонукало Вас, фахівця з великим досвідом роботи у банківській сфері, сконцентруватися на енергоефективності?

Оксана Булгакова:
Цей проект для мене більш широкий — він охоплює не тільки маркетинг та фінанси, але й енергоефективність. Приємно бути корисною суспільству, адже IQ energy — це win-win програма: люди виграють у тому, що утеплюють і модернізують свої квартири за допомогою якісних товарів і кредитної підтримки від банків, країна отримує довгострокові результати у вигляді зниження споживання енергії та скорочення витрат на енергоносії, а у глобальному масштабі ми знижуємо CO2 і парниковий ефект. Тож внесок зусиль нашої команди до цього позитивного процесу є, і ми плануємо працювати в обраному напрямку з ще більшою енергією.

Читайте також: Як купити енергоефективні вікна за програмою IQ energy і отримати компенсацію

Читайте також: Програма IQ energy: 5 переваг для віконних компаній

 
Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції OKNA.ua може не збігатися з думкою автора

Енергоефективність
Glass for Europe: Директива EPBD стримує потенціал енергоефективності у частині вікон у житловому секторі ЄС
Дослідження норм щодо заміни вікон у житловому секторі Євросоюзу
Енергоефективність
Карел Хірман: Системність і грамотний закон про ОСББ — основа енергоефективності житла
Приклад успішної стратегії утеплення та модернізації житла у Словаччині
Енергоефективність
Програма IQ energy: 5 переваг для віконних компаній
Як продавати енергоефективні вікна з компенсацією від ЄБРР
коментарі
Loading
E-Mail:
слідкувати за відповідями
Вікна
Металопластикові вікна
Алюмінієві вікна
Дерев'яні вікна
Склопакети
Послуги
Ремонт вікон
Монтаж пластикових вікон
Утеплення фасадів
Облаштування відкосів
Аксесуари
Підвіконня
Москітні сітки
Відливи
Вертикальні штори-жалюзі
Двері
Вхідні двері
Міжкімнатні двері
Протипожежні двері
Автоматичні двері
Фасади
Світлопрозорі фасади
Зимові сади
Алюмінієві фасади
Навісні фасади
Системи (бренди)
Профілі
Фурнітура
Устаткування
Скло і заповнення
Армуючі профілі
Ущільнювачі
Кріплення
Програмне забезпечення
Енергоефективність
Калькулятор енергоефективності вікон
Підбір вікон за енергоефективністю
Статті про енергоефективність
Калькулятор вікон
Розрахунок вартості вікон
Розрахунок вітрових навантажень на вікна
Розрахунок енергоефективності
Бібліотека
Оголошення
Тендери
Додати компанію
Оголосити тендер
Рейтинг, Рейтинг сайтів
Акції і знижки
Відео
Виставки
Карти
Новини
Об`єкти
Профільні системи
© 2018 OKNA.ua, ТОВ «Екодар». Всі права захищені. Угода користувача
Мапа сайту okna.ua