Програма IQ energy: 5 переваг для віконних компаній

Програма IQ energy: 5 переваг для віконних компаній

Як продавати енергоефективні вікна з компенсацією від ЄБРР
У вересні 2020 року програма IQ energy завершила свою роботу.

На яких умовах віконні компанії можуть взяти участь в IQ energy, що дає робота за програмою і які нюанси варто знати, щоб підвищити продажі «теплих» вікон у Києві і по Україні.

На виплату компенсацій за програмою енергоефективності IQ energy Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і країни-донори виділили 15 млн євро. Програма стає популярною, і вже на цьому етапі її керівник Оксана Булгакова повідомляє про те, що 47% виданих кредитів — позики на заміну вікон на енергоощадні.

Який з цього висновок для віконних компаній? IQ energy — зручна можливість для продажу «теплих» вікон, які, з урахуванням компенсації у розмірі 35%, обійдуться покупцеві, фактично, за ціною звичайних.

Увага! UPD:
З 1 лютого 2018 року Програма підтримки енергоефективності від ЄБРР IQ energy змінює критерії енергоефективності для категорії продукції «Вікна»: усі вікна, які будуть реалізовуватися за програмою, повинні мати показник приведеного опору теплопередачі R не менше 0,75 м2·К/Вт незалежно від температурної зони експлуатації.
З 1 лютого усі віконні конструкції, що не відповідають зазначеному критерію, будуть видалені з каталогу технологій на сайті IQ energy. Також буде видалений фільтр по температурних зонах (І та ІІ). З цього часу усі вікна, які залишаться на сайті, будуть прийнятними для застосування незалежно від регіону України.

До вікон також будуть застосовані додаткові критерії:

  1. Склопакет повинен мати дві або більше повітряних камер (однокамерні склопакети більше не підтримуються).
  2. Товщина профільної системи (непрозорої частини) віконної конструкції повинна бути не меншою ніж 70 мм (не підтримуються 3-и та 4-и камерні 58 мм та 60 мм системи).
  3. Товщина непрозорого заповнення віконних конструкцій (сендвіч-панелі) повинна бути не меншою ніж 32 мм.

Для підтвердження зазначених критеріїв при верифікації проектів клієнтам буде необхідно обов'язково надавати фото етикеток (маркування) на склопакеті із зазначенням його формули та фото, що показують кількість камер та товщину профілю. Інформація про правила підготовки таких фотографій буде представлена у «Вимогах щодо документального оформлення проектів IQ energy».

5 переваг роботи з IQ energy

  1. Залучення нових клієнтів
    Люди, які раніше не могли собі дозволити нове вікно, зараз за допомогою кредитів від банків – партнерів програми (ОТП Банку, Райффайзен Банку Аваль, УкрСиббанку) мають можливість розділити суму на кілька платежів і компенсувати частину коштів від ЄБРР через IQ energy.

  2. Збільшення обсягів продажів
    Клієнти, які планували проводити заміну вікон поетапно, за два-три сезони, можуть зробити це протягом одного сезону. Що, відповідно, призведе до зростання обсягів продажів віконних компаній.

  3. Підвищення якості продукції
    Зростання попиту на енергоефективні вікна стимулює зростання їх виробництва, тоді як для віконної компанії маржа на такій продукції вище, ніж на вікнах економ класу. Тобто за допомогою програми IQ energy можна продавати більше якісної енергоефективної продукції і більше заробляти.

  4. Отримання 100% оплати від банку у день оформлення кредиту позичальником
    У день прийняття рішення про надання позичальнику кредиту банк вносить 100% оплати за продукцію віконній компанії. Це позитивно впливає на показники оборотних коштів, особливо для невеликих фірм.

  5. Комплексна пропозиція клієнту
    За умовами програми компенсація надається не тільки на саме вікно, але і на монтажні роботи та супутні товари, такі як підвіконня, відливи та ін. Програма також передбачає можливість заміни окремо склопакета, а не всього вікна. Для цього склопакет повинен відповідати вимогам з енергоефективності та бути представленим у каталозі IQ energy.

Умови роботи з IQ energy

Присутність у каталозі

Енергоефективні вікна, які реалізує компанія, повинні бути у каталозі технологій IQ energy і вони мають відповідати чинним нормам з енергоефективності, зокрема:

  1. Згідно чинних будівельних норм України, опір теплопередачі вікон для ІІ температурної зони (АР Крим, Закарпатська, Запорізька, Миколаївська, Одеська і Херсонська області) має бути не менше 0,6 м²·K/Вт і не менш ніж 0,75 м²·K/Вт для решти території України (І температурна зона).
  2. Термічний опір склопакета (опір теплопередачі) — не менше 1.
Важливо! Віконній компанії не обов'язково реєструватися у каталозі IQ energy як юрособа — достатньо, щоб вікна, які компанія реалізує, були присутні у каталозі.

З огляду на, що вікна — продукт швидше індивідуальний, вікно конкретної комплектації можна додати до каталогу за результатами розрахунку для певного клієнта (за умови відповідності вікна критеріям енергоефективності, що можна перевірити в енергокалькуляторі OKNA.ua).
Для додавання продукції необхідно зв'язатися з представниками програми електронною поштою або через сайт iqenergy.org.ua. Перевірка інформації технічними фахівцями і додавання продукту в каталог займає 1–2 дні.

Віконній компанії не обов'язково реєструватися у каталозі IQ energy як юрособа — достатньо, щоб вікна, які компанія реалізує, були присутні у каталозі

Співпраця з банком – партнером програми

Для роботи з IQ energy віконній компанії головне налагодити стосунки з одним або декількома банками – партнерами програми. Усі банки – партнери програми мають широку філіальну мережу.

Для компанії, яка спеціалізується на преміум сегменті, може бути цікавим співпраця з ОТП Банком, який пропонує кредити на суму від 150 тис. грн до 450 тис. грн (максимальна сума кредиту за умовами IQ energy).
Райффайзен Банк Аваль та ОТП Банк нещодавно запустили можливість брати участь у програмі IQ energy і при оплаті за енергоефективні товари за допомогою кредитної (НЕ зарплатної або дебетової!) картки за рахунок кредитних коштів. Якщо у віконній компанії встановлений POS-термінал будь-якого банку, а у клієнта є кредитна карта банку – партнера, по якій покупка може бути здійснена за допомогою кредитних коштів, розрахуватися за вікна можна одразу після вибору продукції, не подаючи до банку заявку на кредит. Це мінімізує не лише тимчасові витрати на здійснення покупки, але і вигідно з фінансової точки зору: зазвичай, у кредитних карток є пільговий період користування позиковими коштами протягом 55-57 днів. Уся процедура придбання вікна за програмою і отримання компенсації від ЄБРР у середньому триває до 1,5 місяці. У такому випадку у клієнта є всі шанси нічого не переплатити за енергоефективне вікно і отримати компенсацію в євро.
За інформацією IQ energy, в Україні вже сотні тисяч клієнтів середнього класу володіють кредитними картами від ОТП Банку та Райффайзен Банку Аваль, у планах — підключити аналогічну послугу в УкрСиббанку. До речі, цей банк найбільш активно співпрацює з торговими мережами, оформлюючи кредити безпосередньо у магазинах.

Більше інформації — на сайті програми.

Читайте також: Як віконні компанії намагаються перехитрити програму IQ energy, а на справді підставляють своїх клієнтів

Читайте також: Як купити енергоефективні вікна за програмою IQ energy і отримати компенсацію

Читайте також: Оксана Булгакова: IQ energy — win-win проект з енергоефективності

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції OKNA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
Алюмінієві профілі Profilco

Нове та найкраще