Як купити енергоефективні вікна за програмою IQ energy і отримати компенсацію

Як купити енергоефективні вікна за програмою IQ energy і отримати компенсацію

Покрокова інструкція, як утеплити житло і отримати компенсацію до 3000 євро
У вересні 2020 року програма IQ energy завершила свою роботу.

IQ energy — програма Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з утеплення житла, за умовами якої позичальник може отримати 35% компенсації при модернізації житла у кредит від банків – партнерів програми.

8 фактів про IQ energy

  1. Програма IQ energy стартувала в Україні у 2016 році і буде працювати мінімум до вересня 2020 року. ЄБРР і країни-донори вже виділили 15 млн євро на виплату компенсацій. Сьогодні з цієї суми виплачено компенсації на суму менш ніж 1 млн євро. Тож гроші на компенсації є і ЄБРР виплачує їх на щомісячній основі після електронного підтвердження заявки.

  2. Отримати компенсацію можна, якщо утеплити житло у кредит від банків-партнерів програми: ОТП Банку, Райффайзен Банку Аваль або УкрСиббанку, зареєструвавшись і подавши заявку на Iqenergy.org.ua.

  3. 35% компенсації від вартості продукції надається, якщо позичальник придбає в кредит один або декілька видів енергоощадної продукції з каталогу IQ energy, наприклад, вікна.
    Компенсацію можна отримати і на вартість супутніх товарів і монтажних робіт за умови їх покупки у кредит разом з основним обладнанням.

  4. Ліміт за розміром компенсації — 3000 євро на одну фізособу (кредитів можна брати кілька, ліміт встановлений на весь термін дії програми).

  5. Компенсація виплачується в євро на окремий валютний рахунок, який необхідно відкрити у тому ж банку, де оформляється кредит на вікна або інше енергоефективне обладнання. При цьому можна зняти гроші в євро до погашення кредиту у гривні.

  6. Виплата компенсацій IQ energy може займати до 3-х місяців з моменту підтвердження електронної заявки на компенсацію на сайті програми. Як правило, всі компенсації за заявками, підтвердженим у поточному місяці, виплачуються до кінця наступного місяця.

  7. За програмою можна утеплити і модернізувати як нове, так і вже наявне житло (програма не поширюється на МАФи, комерційну, складську та інші види нерухомості, не призначені для проживання).

  8. Можливе оформлення одного кредиту на кілька об'єктів і декількох кредитів на один об'єкт. Детально про це читайте у п. 4.3. Правил та умов надання кредитів і грантів за Програмою IQ energy.

Читайте також: Інструкція: як отримати 40% компенсації для ОСББ за програмою IQ energy

8 кроків до отримання 35% компенсації від покупки енергоефективних вікон за програмою IQ energy

КРОК 1

Зверніться до віконної компанії і викликайте замірника. Якщо компанія є у каталозі IQ energy — ок, якщо немає — теж не проблема. Більшість популярних профілів і склопакетів вже є у каталозі товарів IQ energy, крім того, компанія може легко додати вікно з відповідною комплектацією до каталогу. Після виміру проконсультуйтеся з менеджером. Для швидкої перевірки відповідності вікна вимогам з енергоефективності корисно також скористатися енергокалькулятором OKNA.ua.

КРОК 2

Через віконну компанію подайте заявку на кредит (на суму не більше 450 тис. грн) до одного з банків-партнерів програми. Як правило, банк приймає рішення про надання кредиту протягом години. Якщо кредит без першого внеску, то процес запускається одразу — клієнт підписує документи і банк оплачує віконній компанії повну вартість замовлення, включаючи монтаж і супутні товари (підвіконня, відливи) того ж дня. Уже в день оформлення кредиту можна зареєструватися на сайті IQ energy.

КРОК 3

Під час монтажу або менеджер віконної компанії, або клієнт має сфотографувати вікно (проріз) «до» і «після» установки. Ці фотографії необхідні для подачі заявки на грант і повинні бути достатньої якості для швидкої оцінки фахівцями. Залежно від складності замовлення, виробництво і установка вікон триває зазвичай 10-15 днів.

КРОК 4

Коли вікно доставлено для монтажу, можна легко перевірити, чи відповідає воно заявленим у договорі характеристикам, скориставшись короткою інструкцією.

КРОК 5

Щойно вікно встановлене, можна подавати заявку на отримання компенсації від IQ energy (кнопка «Подавати заявку на отримання компенсації» на головній сторінці сайту). Програма запросить паспортні дані, ІПН, інформацію по кредиту (суму та номер кредитного договору), інформацію по об'єкту: паспорти на вікна, скільки їх встановлено, фото «до» і «після», специфікацію склопакета. Клієнт відразу отримує лист-повідомлення про те, чи буде перевірка проведена в онлайн режимі або приїде бригада для перевірки встановлених вікон на об'єкті.

КРОК 6

Перевірка документів займає від 1 до 5 днів. Більшість заявок перевіряється онлайн, але в окремих випадках (якщо є сумніви щодо об'єкта або за принципом випадкової вибірки) — на об'єкт виїжджає команда інженерів-верифікаторів, у такому випадку перевірка може зайняти до 10 днів.
Важливо! Позичальник не зобов'язаний володіти житлом, де встановлюються нові вікна, але він повинен мати доступ до зазначеного приміщення, щоб за необхідності інженери IQ energy змогли провести перевірку на об'єкті. Тобто можна допомогти замінити вікна батькам та іншим родичам, при цьому не економити на якості і за рахунок кредиту розбити всю суму на кілька платежів, а за допомогою програми IQ energy компенсувати частину коштів від ЄБРР.

КРОК 7

Підтвердження про надання компенсації у розмірі 35% від суми кредиту надходить до особистого кабінету позичальника на сайті IQ energy з повідомленням на e-mail. Кредит може бути погашений одразу після отримання рішення щодо компенсації.

КРОК 8

У позичальника повинен бути відкритий рахунок в євро у тому банку, який видав кредит на енергоефективне обладнання. Грантова допомога не оподатковується. Курс валют фіксується на день оформлення кредиту і покупки устаткування. Отримавши компенсацію, позичальник може розпоряджатися грошима на власний розсуд — ніхто не контролює, на що вони будуть витрачені.

За бажанням клієнт може продовжити модернізацію/утеплення житла і придбати у кредит ще один або кілька видів енергоефективних товарів, встановити обладнання ДО погашення кредиту і подати заявку на компенсацію на Iqenergy.org.ua, якщо сума компенсації за попередньою покупкою не досягла 3000 євро.

Читайте також: Хочете повернути 35% вартості «теплих» окон за програмою IQ energy? — Перевірте, які саме вікна ви купуєте, щоб не отримати відмову в компенсації

Увага! UPD:
З 1 лютого 2018 року Програма підтримки енергоефективності від ЄБРР IQ energy змінює критерії енергоефективності для категорії продукції «Вікна»: усі вікна, які будуть реалізовуватися за програмою, повинні мати показник приведеного опору теплопередачі R не менше 0,75 м2·К/Вт незалежно від температурної зони експлуатації.

До вікон також будуть застосовані додаткові критерії:

  1. Склопакет повинен мати дві або більше повітряних камер.
  2. Товщина профільної системи (непрозорої частини) віконної конструкції повинна бути не меншою ніж 70 мм.
  3. Товщина непрозорого заповнення віконних конструкцій (сендвіч-панелі) повинна бути не меншою ніж 32 мм.

Для підтвердження цих критеріїв при верифікації проектів клієнтам буде необхідно обов’язково надавати фото етикеток (маркування) на склопакеті із зазначенням його формули та фото, що показують кількість камер та товщину профілю. Інформація про правила підготовки таких фотографій буде представлена у «Вимогах щодо документального оформлення проектів IQ energy».

Читайте також: Програма IQ energy: 5 переваг для віконних компаній

Читайте також: Оксана Булгакова: IQ energy — win-win проект з енергоефективності

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції OKNA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567

Нове та найкраще

Андрій Лесьо
"непрозрачное заполнение" — часто сэндвич-панели (1мм ПВХ-лист, пенопласт (пенополистирол), 1мм ПВХ-лист)
Такое заполнение применяют, например, для низа балконной двери. Сверху стеклопакет, а нижняя часть - сэндвич.

При лябда изолирующего материала 0,04 Вт/(мС) и толщине 24мм-2мм = 22мм = 0,022 м
R = 0,022/0,04 = 0,55 м2С/Вт
При лябда изолирующего материала 0,031 Вт/(мС) и толщине 22мм = 0,022 м
R = 0,022/0,031 = 0,7 м2С/Вт
Для обеспечения R оконной конструкции больше чем 0,75 скорее всего потребуется заполнение с R 0,8-1,0

При толщине сендвича 32 мм и теплопроводности 0,04
R = (0,032-0,002)/0,04 = 0,75 м2С/Вт
При толщине сендвича 32 мм и теплопроводности 0,031
R = (0,032-0,002)/0,031 = 0,97 м2С/Вт

При толщине сендвича 40 мм и теплопроводности 0,04
R = (0,040-0,002)/0,04 = 0,95 м2С/Вт
При толщине сендвича 40 мм и теплопроводности 0,031
R = (0,040-0,002)/0,031 = 1,23 м2С/Вт

Видно, что при таких изоляционных материалах сендвич толщиной 24 мм не может обеспечить нормы для окна в первой климатической зоне. Толщина сендвичпанели оптимальная - 40мм, минимальная 32мм.
30 січ. 2018 р., 10:04
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
М
Скажите, пожалуйста, что означает третий пункт в конце статьи - "Толщина непрозрачного заполнения оконных конструкций (сэндвич-панели) должна быть не менее 32 мм."?
30 січ. 2018 р., 04:53
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ