Смартфон на фоні вікна

Smart Winkhaus: вікна та двері у системах мікроклімату та захисту

Досвід німецького фурнітурного бренду на українському ринку
 6 143
Що очікують клієнти від розумного будинку (Smart Home) та вікон і дверей у ньому?
Що можуть запропонувати клієнту віконні компанії? Практичні рішення.
Як виробник розумних конструкцій може співпрацювати з іншими організаціями?

Очікування клієнтів від розумних вікон та дверей

Віконні компанії вже добре розуміють очікування клієнтів від «звичайних» вікон та дверей. Однак вимоги до розумного будинку та вікон у ньому будуть іншими. Розумний будинок являє собою систему управління та автоматизації для забезпечення комфортного та захищеного проживання. Вона може об'єднувати пристрої, що керують ролетами, шторами, освітленням, опаленням, кондиціонуванням, домофоном тощо. Розумні вікна та двері — частина цієї глобальної системи. Від них очікують:

  • здоровий мікроклімат — не тільки збереження тепла, а й забезпечення свіжим повітрям;
  • охорону периметра будинку;
  • контроль доступу, який насамперед стосується дверей.

На що звернути увагу під час вибору розумних рішень

Технологія Smart Home існує на ринку вже кілька десятиліть. Це дозволяє аналізувати проблеми, що виникли у різних компаніях або проєктах, а також зрозуміти — на що варто звертати увагу при виборі продуктів, аби уникнути проблем під час їх використання.

5 основних проблем з технологією Smart Home та шляхи їх вирішення:

  1. Розумні домашні прилади не співпрацюють між собою

Багато виробників розумних пристроїв використовують власні протоколи обміну даними. Це називається замкнена архітектура. Поки у будинку є один або два таких пристрої — користувач не відчуває ніякого дискомфорту. А коли їх багато, то система відмовляється працювати злагоджено і керувати усім з одного місця не виходить. От і виявляється, що чималі гроші витрачені марно.

Рішення: будувати систему на єдиній централі. Для цього треба починати впроваджувати розумний будинок з етапу планування. Тоді нові пристрої будуть просто додаватися.

  1. Прилади не підключаються до мережі

Продукт може бути невдало розташований або виробник припинив обслуговування свого продукту. В такому випадку клієнт не зможе під'єднатися до пристрою після оновлення операційної системи на телефоні.

Рішення: купувати пристрої у компаній, що систематично займаються розумними рішеннями.

  1. Некоректна робота пристроїв

Перш за все, мова йде про елементи охорони. Наприклад, спрацювання датчиків без появи сторонньої особи або реакція системи на кота. Або гірший варіант — коли система не спрацьовує, а факт крадіжки або проникнення в приміщення відбувається. Це може бути наслідком наявності мертвих зон камер або датчиків.

Рішення: слід продублювати системи на межах мертвих зон. Наприклад, за допомогою сучасних віконних датчиків.

  1. Швидко сідає акумулятор

Це проблема бездротових пристроїв.

Рішення: купувати пристрої, що використовують протоколи обміну даними з низьким споживанням електроенергії або застосовувати дротові рішення, де живлення подається від мережі. Що стосується вікон та дверей — тут вмонтовані електроприводи живляться за рахунок постійного струму. Його можна використовувати для живлення контролерів розумного будинку.

  1. Погано керовані прилади

Неочевидна, але дуже прикра проблема. Вона може проявитися вже під час користування. Наприклад, управління дверима відбувається виключно за допомогою додатка на телефоні, а вам потрібна можливість керувати ними не тільки за допомогою смарт рішення, а й безпосередньо, просто натиснувши на клямку або ключем.

Механічний спосіб керування конструкціями — базовий. Для Winkhaus це залишається пріоритетом. До цієї основи додаються пристрої, що спрощують управління — безпосередньо біля конструкції (сенсор) або дистанційно (додатки).

Але найважливіше, на що слід звернути увагу: розумний будинок повинен насамперед відсікати несанкціоновані спроби управління ним.

Справжній Smart Home – не той, що дозволить вам відкрити двері через інтернет, а той, що не дозволить зробити це кому завгодно.

Віктор Піняк, Winkhaus

Розумні вікна для здорового мікроклімату

Щоби забезпечити надходження свіжого повітря до кімнати, розумні вікна використовуються як притічні пристрої. У цьому випадку вони повинні відповідати низці вимог.

Нормативний повітрообмін. Герметичні вікна породжують проблеми з повітрообміном. Щоби у приміщення потрапило достатньо повітря, його потрібно запустити. За наявності звичайних вікон це робить сама людина, відкриваючи і закриваючи стулку, а у версії зі смартвікнами – електропривід.
Інститут Fraunhofer IBP провів дослідницький проєкт тривалістю в один рік. У результаті вчені дійшли висновку, що фурнітура activPilot Comfort PADM може замінити механічну вентиляцію, зазначену у DIN 1946-6 «Вентиляція та кондиціонування повітря. Частина 6. Установки вентиляційні для житлових приміщень». Адже activPilot Comfort PADM забезпечує не відкривання чи відкидання, а паралельне зміщення стулки, в результаті чого утворюється щілина 6 мм.

Допустимі значення звукоізоляції. Відкриваючи вікна і запускаючи свіже повітря, ми впускаємо всередину численні звуки. Але рівень зовнішнього звукового забруднення в багатьох регіонах незначний. Це дозволяє використовувати вікна як припливні пристрої навіть вночі.

На притічному пристрої не повинен утворюватися конденсат. Більшу частину року вуличне повітря не потрібно спеціально готувати для запуску в приміщення, очищати або підігрівати. Тому можна впевнено користуватися вікном, не боячись витратити додаткові кошти за опалення.

Змішування вуличного і кімнатного повітря без різкої зміни градієнта температури. Пристрій має працювати так, щоб при надходженні вуличного повітря до кімнати не виникав протяг. Це забезпечується віконною фурнітурою activPilot Comfort PADM. Комп'ютерне моделювання для різних типів приміщень підтвердило ефективне змішування повітря без різких втрат температур.

Важливо! Під час провітрювання, коли вікно розгерметизоване, воно повинно залишатися зламостійким! Цього можна досягти за допомогою фурнітури activPilot Comfort PADM. Як у механічному варіанті, так і в електромеханічному. Тобто не на будь-яку фурнітуру можна поставити електропривід і вважати це рішення smart.

Кейс Winkhaus. Автоматичне керування вікном

Вікно + автоматика
Автоматизована система вентиляції відповідно до вимог EN 1946-6 Фото: Winkhaus

Дозволяє організувати автоматизовану систему вентиляції відповідно до вимог EN 1946-6.

На вікно з комфортним провітрюванням (activPilot Comfort PADM) встановлюється електропривід, що розміщується безпосередньо на конструкції. Отримуємо автоматичне управління вікном.

Сенсорна панель дозволяє вибрати бажаний режим провітрювання, включаючи автоматичний або безшумний (для роботи вночі). Таке провітрювання безпечне для дитини, адже унеможливлює відкриття стулки без дозволу.

Кейс Winkhaus. Мікроклімат

Вікно + автоматика + датчик
Вікна інтегруються з автоматикою, встановлюються віконні датчики для CO2, температури або вологи Фото: Winkhaus

Дозволяє контролювати якість повітря в приміщенні.

На вікно з комфортним провітрюванням (activPilot Comfort PADM) встановлюється електропривід і додаються датчики СО2, вологи та температури. Winkhaus не продає датчики, їх можна придбати у сторонніх компаній.

Найпростіший сценарій роботи такої комплектації: змінилися параметри якості повітря — стулка змістилася в положення провітрювання; показники прийшли в норму — стулка закрилася.

Кейс Winkhaus. Екосистема

Напис: Привіт, Siri
Інтеграція вікон та дверей у систему Smart Home Фото: Winkhaus

Інтеграція віконних та дверних конструкцій в екосистему будинку.

Вікна та двері інтегруються в глобальну систему розумного будинку. Цей варіант також передбачає використанням голосового помічника.

Вікна для охорони периметру будинку

Вікно зі схематичним розміщенням запірних елементів класу зламостійкості RC2, датчик Winkhaus Control та елементи пультової охорони
Інтеграція СПК з системами пультової охорони Фото: Winkhaus

Для захисту будинку від проникнення потрібні зламостійкі вікна. Winkhaus розширили концепцію безпеки і пропонують поглянути на вікно через три аспекти.

Механічний захист. Комплектація вікна повинна бути зламостійкою, включаючи фурнітуру. Це стосується також режиму провітрювання.

Сенсорний захист. Winkhaus пропонує датчик Control, що подасть сигнал тривоги вже в перші секунди маніпуляцій грабіжника, а не після того, як злодій буде в будинку.

Служба охорони. Співпраця зі службами фізичного захисту. В Україні вже є непоганий досвід такої співпраці. У більшості випадків під'єднати розумне вікно до служби моніторингу досить легко і просто. І клієнт, і служба охорони отримують контрольоване вікно: завжди є розуміння — відкрита чи закрита стулка.

Контроль доступу для дверей

Двері і схематичне зображення можливостей
Дверні системи з функціями електронного доступу Фото: Winkhaus

Контроль доступу здійснюється або в самій системі замикання, або через електронні ключі. У системах замикання Winkhaus пропонує за основу замок з електроприводом. Можна обрати напівавтоматичний замок blueMatic (відмикається натисканням кнопки) або автоматичний blueMotion.

Основою контролю доступу має бути можливість використання замків вручну за допомогою ключа (механічний спосіб).

Якщо клієнт хоче поставити датчик відбитків пальців, необхідно зробити невелику перевірку. Потрібно переконатися, що сканер і блок управління цим зчитувачем рознесені в різні місця. Іноді цим нехтують. А зловмисник може вирвати зчитувач, з'єднати провідники і згенерувати керуючий сигнал, що відчинить двері.

Якщо клієнт хоче під'єднати двері до розумного будинку, тоді слід перевірити наявність ідентифікації. Перед відкриттям дверей розумний будинок має переконатися, що перед ними знаходиться власник: попросити ідентифікуватися. Наприклад, торкнутися телефону пальцем або подивися на екран. Це важливий аспект.

Алгоритм роботи з розумним вікном на об'єкті

Розумний будинок — складна система, і в рамках колаборації різні компанії мають власні завдання.

Віконний завод має виготовити розумне вікно. Такий виріб, в принципі, схожий на традиційне вікно, а різниця полягає в кабелі та додатковому обладнанні.

Для монтажників робота з встановлення вікна не відрізнятиметься від якісного монтажу звичайної конструкції. Різниця лише в наявності кабелю. Але важливо мати контакт з особою, яка буде виконувати роботи після монтажника. Це інсталятор розумного будинку (якщо клієнт запланував щось глобальне) або електрик, який зробить локальну розводку.

Монтажник на об’єкті планує місця встановлення додаткового обладнання. Зазвичай це контролер (для зв’язку з розумним будинком) і блоки живлення (що перетворюють змінний струм у постійний).

Отже, правильно вибудована співпраця, продуманий алгоритм та надійні партнери зроблять монтаж розумних виробів безпроблемним. Не доведеться повертатися на об'єкт, щоб виправляти якісь рекламації або відповідати на питання, що виникатимуть після завершення монтажних робіт.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+38 044 390 29 93+380 44 390 2993
+38 044 390 29 95+380 44 390 2995
Пов'язаний контент

Нове та найкраще