Між історичною старою частиною міста та «новим центром» для громадян та багаточисельної кількості співробітників міської адміністрації постала масштабна новобудова загальною площею у 9 900 м2 та можливим тристороннім доступом до її приміщень. Це - нова Ратуша, яка разташувалася серед парку з мальовничим садом для прогулянок, своєрідна «візитна картка» міста, сповненого досі живими традиціями.
Для надання громадянам оптимального та необхідного обслуговування, в світлому та відкритому просторі будівлі адміністративна та функціональна зони були об’єднані в сучасному, але витриманому стилі самого будинку міської ради. Така будівля забезпечує підвищений рівень безпеки та витримує сталу енергетичну концепцію. В центрі шестиповерхового частково заокругленого комплексу будівлі знаходиться атріум з великим скляним дахом. На нижньому поверсі розташовані центральне фойє з ресепцією та з пунктами надання інформаційних послуг, зал засідань ради (що може ділитися на частини), приміщення для муніципальних фракцій та кафетерій. Звідси можна дістатися в подібні до галереї верхні поверхи з пунктами прийому громадян та поверхи з окремими відомствами.
Сервіс від GEZE: концепція «без бар’єрів»
Безбар’єрність в сучасних громадських будівлях є визнаним і вже сталим стандартом. Будівля має забезпечити своїх відвідувачів вільним доступом до неї та пересуванням по її території без будь-якої сторонньої допомоги. Експерти з проектування від GEZE супроводжували весь процес будівництва, починаючи зі стадії планування будівлі, та вклали свій багаторічний досвід у будівництво цього безбар’єрного об’єкту. Обов’язковою умовою під час проектування та будівництва даної будівлі перед нашими експертами, перед архітекторами бюро Schaller та генеральним підрядником будівельних робіт Wolff & Müller постало розроблення та впровадження особливої концепції безбар’єрного використання будівлі.
Концепцію було розроблено відповідно до вимог різних груп користувачів будівлі, згідно із всіма приписами законодавства та відповідно до DIN 18040-1, які, в свою чергу, є базовими та основними при плануванні «безбар’єрного простору у загальнодоступних громадських будівлях». Відповідно до них, загальнодоступні громадські зони мають бути легко доступними та придатними для пересування в них, а також обов’язково легко знаходитися всіма відвідувачами, а особливо – особами з вадами опорно-рухового апарату та з вадами зору або слуху. При цьому, окрім економічних аспектів, також має враховуватися поєднання безбар’єрності з вимогами протипожежного захисту та безпеки шляхів евакуації.
Демонстрація продукту Powerturn для розпашних дверей: різномаїття функцій та свобода в оформленні
Відвідати Ратушу варто навіть без особових чи громадських справ та питань до органів міської влади. ЇЇ зовнішні частини є своєрідним «зеленим» скарбом, який запрошує затриматися на терасі Ратуші зі спеціально відведеними місцями для очікування та відпочинку, і навіть фонтаном, який тут же б’є з-під землі. Зовнішні та внутрішні приміщення будівлі майже непомітно переходять одна в одну. Тактильні напрямні смуги вказують шлях через міську площу перед будівлею до головного входу в фойє та до самої ресепції. Прогулянка через вражаючу громадську будівлю показує різномаїття рішень від GEZE для дверей та вікон, які забезпечують як доступністю та легкістю в пересуванні, так і протипожежним захистом та безпечними шляхами евакуації.
На території всієї будівлі використовуються автоматичні системи для розпашних дверей з інноваційними та вже загальновідомими приводами Powerturn. Для вільного проходу через тамбур головного входу кожна стулка під час відкривання двох важких та високих двостулкових дверей автоматизована потужними та в той же час непомітно вузькими приводами. Двері з приводами Powerturn мають одну особливу перевагу: завдяки своїй унікальній функції «Smart swing» вони відкриваються вручну дуже легко будь-якою людиною. Широко відкриті двері на шляху евакуації у випадку пожежі виконують функцію отвору для припливу свіжого повітря.
Інший фасадний вхід в кафетерій із зовнішніми двостулковими дверима тамбуру також оснащений приводом Powerturn IS/TS. Процес відкривання однієї стулки автоматизований, а друга глуха стулка вже утримується в закритому положенні зачинювачем TS 5000. При цьому, сам привід проходить над обома стулками дверей. Як рішення для протипожежних дверей, на внутрішніх одностулкових дверях тамбуру використовується Powerturn F/R з інтегрованим димовим вимикачем. Оскільки достатнього місця для його монтування не вистачає, сам вбудований димовий вимикач розташований безпосередньо під кожухом приводу. Ззовні тамбур доступний для вільного проходу завдяки датчику руху. У визначені періоди часу необхідно «подзвонити у дзвінок» і двері автоматично відчиняться програмним перемикачем на стійці ресепції будівлі.
Безпеку та комфорт на обох двостулкових дверях протипожежної зони та дверях шляху евакуації в третьому фасадному вході в залі засідань ради забезпечують системи приводів Powerturn F/R-IS/TS для розпашних дверей. Для вільного проходу тут також автоматизована кожна стулка, що відкривається. Інтегрований механізм координації послідовності зачинення зачиняє стулки дверей у правильній послідовності після відчинення дверей, щоб кожного разу відновлювати функцію захисного протипожежного бар’єру.
У залі засідань ради: протипожежна безпека та «вільний прохід» під час евакуації
Як рішення з Powerturn F/R-IS/TS, двоє двостулкових протипожежних дверей у фойє ведуть до зали засідань ради, яка додатково вільно ділиться на декілька зон. Активація відбувається через натискання на пласку кнопку, вбудовану в стіну. У випадку пожежі двері автоматично зачиняються та перешкоджають поширенню вогню. У фойє всі автоматичні двері контролюються та керуються через програмний перемикач із дисплеєм на стійці ресепції.
Ще один додатковий доступ до зали засідань ради — це рішення з візуально стриманою та компактною фіксуючою системою для двостулкових дверей з зачинювачами TS 5000 R-ISM. Ця система дозволяє утримувати стулку дверей у відкритому положенні та забезпечує надійне її зачинення у випадку пожежі. Завдяки функції вільного ходу «Free swing» двері відчиняються з докладанням лише незначного зусилля. У повсякденному використанні ці двері працюють так, ніби не мають зачинювача. Наступна значна перевага –це комфортна у використанні функція фіксації, яка дозволяє заблокувати двері в положенні часткового зачинення в кінці зони вільного ходу дверей без їхнього безконтрольного закриття або глушіння в частково зачиненій позиції. Це не перешкоджає автоматичному зачиненню дверей у випадку пожежі. Такі ж рішення для дверей обрано для одностулкових дверей у проходах до кабінетів фракцій. Додатково, двоє дверей для евакуації, які оснащені зачинювачами TS 5000, ведуть назовні.
Інтелектуальне відведення диму та тепла — вільний доступ для повітря
Під час пожежі в екстреному випадку для відведення диму (ще на етапі його виникнення) в залі засідань ради встановлена система димо- та тепловідведення (RWA) з метою безпечного виходу людей назовні через двері евакуації. З обох сторін фасаду вікна автоматизовані з встановленими безпосередньо під кришку непримітними приводами з синхронним функціонуванням Slimchain. У необхідному випадку під час активації системи димо- та тепловідведення одразу ж прибирається пристрій захисту від сонця а відповідні приводи відкривають вікна в режимі «High speed». Управління живленням та аварійним живленням, координацією та контролем віконних систем та компонентів з окремим керуванням, наприклад, датчиками, кнопками або сигналізаторами диму, здійснюється шиною пульта керування системи димо- та тепловідведення MBZ 300 з можливістю гнучкого конфігурування. Активований через ручну кнопку управління системи димо- та тепловідведення або через пристрій пожежної сигналізації, MBZ 300 відкриває вікно для відведення диму з необхідної сторони. Приводи Slimchain мають інтелектуальні функції: вони передають тривожні повідомлення та всю інформацію щодо вікон - відкриті/закриті, точна ширина відкриття – системі будівлі KNX, яка встановлюється безпосередньо замовником. Більш того, система димо- та тепловідведення несе в собі подвійну функціональність: нарівні з використанням, орієнтованим на гарантування безпеки у випадку пожежі, вона забезпечує щоденну комфортну вентиляцію. Внутрішнє вентиляційне вікно забезпечує приплив свіжого повітря із фойє до зали засідань ради.
Безбар’єрні протипожежні зони: процес відкриття
Одразу два входи забезпечують вільний доступ в кафетерій. У головному вході – це рішення з протипожежними дверима, приводами Powerturn F/R та кнопками для відчинення з обох боків. Вхід зі зворотної сторони ліфта – це рішення з фіксуючим пристроєм та зачинювачами TS 5000 R. Зона харчування створює власну безбар’єрну прохідну протипожежну зону – нішу, що розташована безпосередньо перед кафетерієм з автоматами продажу снеків та напоїв.
Системи фіксації протипожежних дверей у відкритому положенні, які ведуть до санітарних приміщень, також характеризуються легкістю у відчиненні, що, в свою чергу, забезпечує безбар’єрний доступ до приміщення. Зворотній монтаж на стулці дверей зачинювачів TS 5000 RFS з вільним ходом робить їх дуже зручними в застосуванні для монтажників дверей. Таким чином ці зачинювачі легше підлаштувати під конкретні двері, ніж виконувати монтаж на дверному полотні.
GEZE GmbH
Безбар’єрне планування та будування з GEZE: сучасні автоматичні рішення для дверей та вікон в новій ратуші м. Леонберг
29 лист. 2017 р.
20 лист. 2017 р.
27 черв. 2017 р.
29 трав. 2017 р.
4 квіт. 2017 р.
20 груд. 2024 р.
20 груд. 2024 р.
19 груд. 2024 р.
18 груд. 2024 р.
17 груд. 2024 р.
15 груд. 2024 р.
14 груд. 2024 р.
13 груд. 2024 р.