Вікна
Склопакети
Аксесуари
Системи (бренди)
Постачальники
Рейтинг компаній
Рейтинг сайтів
Ціни за типами вікон
Розрахунок ціни на вікна
Розрахунок міцності вікон
Розрахунок енергоефективності
Подорож Таємного Покупця по віконних салонах Дніпра — 2016. Частина 1

Подорож Таємного Покупця по віконних салонах Дніпра — 2016. Частина 1

Чи можна придбати вікна за програмою “теплих кредитів” і що насправді пропонують менеджери віконних салонів?
calendar_today
23 листопада 2016
query_builder
visibility
4 434

З 11 по 22 листопада 2016 року “таємним покупцем” була перевірена низка салонів з продажу металопластикових вікон у м. Дніпрі. На відміну від попередніх інспекцій, на цей раз основне завдання полягало у тому, щоб з'ясувати, як менеджери працюють з клієнтами, охочими скористатися державною програмою “теплих кредитів” і що вони можуть отримати насправді.

Салон №1

Власний брендовий салон мультинаціонального виробника вікон. У салоні чистота, порядок. Велика кількість виставкових зразків з різних профільних систем із різними варіантами фурнітури. Привітно зустріли, запропонували присісти. З програмою "теплих кредитів" працюють. Попередили, що в даний момент вона припинена на невизначений термін з тієї причини, що у банків закінчилися кошти, виділені на її фінансування. Проте менеджер порахував попереднє замовлення, і я отримав дві комерційні пропозиції.

У першому випадку був запропонований варіант, що включає в себе профіль Aluplast 4000 з монтажною глибиною 70 мм з фурнітурою Winkhaus aktivPilot і склопакетом 40 мм з одним і-склом і аргоном в одній камері. Також було зазначено, що e профіль встановлюється армування по ДСТУ 1,5 мм.
У другому випадку запропонували варіант з профілем WDS 500 з монтажною глибиною 70 мм, фурнітурою Axor, склопакетом 32 мм з одним і-склом і аргоном в одній камері. Армування — 1,5 мм.
Вікна в обох варіантах були укомплектовані ручками HOPPE, відливами і підвіконнями. Отримав на руки дві роздруковані специфікації із зазначенням комплектації та ціни і листівку з рекламою профілю Aluplast 4000.

Після відвідання цього салону хотілося б звернути увагу на кілька моментів. Перший варіант вікна відповідає ДБН з енергозбереження, коефіцієнт опору теплопередачі конструкцій більше або дорівнює 0,75 м²К/Вт. Так що держава абсолютно не дарма кредитує таку продукцію. З мінусів — на даний момент компанія проводить акцію, яка полягає у тому, що на вікна з профілю Aluplast 4000 при замовленні понад 5 м² знижка складе 25%, а мені порахували 20%. З іншого боку, з приводу акції менеджер мене не попереджав, тож я міг би про це і не знати.

Кесслер салоны 2016
Фото: OKNA.ua
Результати розрахунку вікна в Енергокалькуляторі OKNA.ua

Тепер про другий варіант. На жаль, у запропонованій комплектації вироби не відповідають вимогам ДБН з енергозбереження і коефіцієнт опору теплопередачі нижче 0,75 м²К/Вт. Тож у цьому випадку держава кредитує "не зовсім теплі вікна". За словами менеджера, для банку головне, щоб було написано "енергозберігаючий двокамерний склопакет", а решта не важливо. Тож і другий "бюджетний" варіант підійде для квартири. З приводу аргону, менеджер не знає, скільки його повинно бути в склопакеті, оскільки вперше взагалі почула це питання, але якщо сильно треба, то уточнить. Незважаючи на наявність великої кількості виставкових зразків, жодної демонстрації роботи вікон не було.

Кесслер салоны 2016
Фото: OKNA.ua
Результати розрахунку вікна в Енергокалькуляторі OKNA.ua
Салон №2

Розташований у торговому центрі, площа — всього приблизно 5 м², жодного виставкового зразка вікон. На підлозі стоять п'ять куточків зі склопакетами, на стіні висить планшет з комплектом фурнітури. Традиційне прохання розрахувати вікна, які відповідають програми енергозбереження. Традиційно отримую відповідь, що програма припинена. Проте, рахуємо. Профіль Open Teck 4-хкамерний монтажною глибиною 60 мм, склопакет двокамерний з одним енергозберігаючим склом товщиною 32 мм, із заповненням аргоном. Фурнітура Vorne. Армування в профілі — 0,8-1,0 мм.

За словами менеджера, вимога ДСТУ полягає у тому, що армування має бути в профілі, а його товщина не важлива. На питання, а чи можна під програму енергозбереження засклити і лоджію, в якій буде звичайний склопакет, менеджер збентежився і сказав, що треба уточнити у керівництва. Після запитання "а як я можу перевірити наявність аргону в склопакеті?" менеджер дещо зніяковів. Відповідь я так і не почув. Роздруківки не дали, написали від руки розміри вікна, склопакет, підвіконня, відлив, прикололи візитку. Термін виготовлення — 5 робочих днів. Тож і в цьому салоні запропонували продукцію, яка "відповідає вимогам банку" для надання "теплого кредиту", але не відповідає вимогам ДБН. Коефіцієнт опору теплопередачі вікон очевидно нижче 0,75 м²К/Вт.

Кесслер салоны 2016
Фото: OKNA.ua
Результати розрахунку вікна в Енергокалькуляторі OKNA.ua
Кесслер Олег Игоревич
Кесслер Олег Игоревич
Власник Віконний консалтинг
консультации,тренинги

Огляд ринку
Огляд ринку СПК в Україні за III квартал 2016 року
Огляд складено на основі опитування керівників найбільших виробничих підприємств України
Огляд ринку
Індекс настрою дилерів віконних компаній у ІІІ кварталі 2016 року
Аналітика віконного ринку
Інтерв'ю номера
Talisman: як продавати вікна в Америку
Про особливості експорту української віконної продукції на зовнішні ринки
коментарі
Loading
E-Mail:
слідкувати за відповідями