Подорож Таємного Покупця по віконних салонах Дніпра — 2016. Частина 2

Подорож Таємного Покупця по віконних салонах Дніпра — 2016. Частина 2

"Рахунок з потрібним формулюванням" і суцільна клієнтоорієнтованість. Тільки до чого тут енергозбереження? ..

До вашої уваги друга частина огляду роботи віконних салонів у м. Дніпрі, мета якого — з’ясувати, що насправді пропонують співробітники салонів при замовленні енергозберігаючих вікон за програмою «теплих кредитів».
Перша частина: Подорож Таємного Покупця по віконним салонам Дніпра — 2016. Частина 1

Салон №5

Фірмовий салон, що входить до торгової мережі, територіально представленої у Дніпропетровській області. Тут пропонуються вікна тільки з профілю Rehau з фурнітурою Winkhaus aktivPilot або GU. Є виставкові зразки вікон, підвіконь. Нас цікавить пропозиція за програмою енергозбереження. За словами менеджера, для банку буде досить рахунку, в якому буде вказано: "це вікна енергоощадні з енергозберігаючим склом". Ніяких специфікацій банку не потрібно. За словами продавця, "ми так працюємо вже два роки".

Вимогу щодо коефіцієнту опору теплопередачі конструкцій, який має бути не менше 0,75 м²К/Вт, менеджер знає, але на практиці відповідність вікна цьому показнику (знову ж таки зі слів менеджера) ніхто не перевіряє. Головне — формулювання у рахунку. І взагалі, за мої гроші мені поставлять усе, що завгодно. Прораховують трикамерний профіль Rehau монтажною шириною 60 мм з двокамерним склопакетом шириною 32 мм з одним енергозберігаючим склом, з фурнітурою Winkhaus (зі слів менеджера, "вона м'якша за GU"). Армування заявлене — 1,5 мм. На думку менеджера, цього цілком достатньо для банку — вікно відповідає 0,75 м²К/Вт (насправді це не так, — прим. ред.). Почули дуже цікавий вислів щодо фурнітури: "Хтось ставить китайську або турецьку фурнітуру на хороший профіль і виходить не вікно, а "кака". Провисає, з'являються протяги, але ж профіль не винен". За результатами у цьому варіанті пропозиція очевидно не дотягує до заявлених 0,75 м²К/Вт. Другий варіант розрахували у тому ж профілі, але до склопакету додали зовнішнє і-скло. Термін виготовлення з доставкою та монтажем — до 10-ти робочих днів. Роздруківку не дали, оскільки немає принтера, прикріпили візитівку до аркуша розміром 10*10 см, на якому були написані суми варіантів. До жодного з виставкових зразків не підвели і не показали, як чудово працюють вікна з німецькою фурнітурою.

Кесслер салоны 2016
Фото: OKNA.ua
Результати розрахунку вікна в Енергокалькуляторі OKNA.ua
Кесслер салоны 2016
Фото: OKNA.ua
Результати розрахунку вікна в Енергокалькуляторі OKNA.ua. Відмінність від норми незначна, вікно з показником R=0,749 м²К/Вт, незважаючи на формальну невідповідність, можна приймати за таке, яке відповідає нормам з енергоефективності
Салон №6

Фірмовий власний салон мультинаціонального виробника СПК. В офісі порядок, кілька виставкових зразків вікон, стійки з підвіконнями, стенд демонстрації енергозберігаючих властивостей склопакетів. Продовжуємо рахувати вікна за умовами програми "теплих кредитів". Рахуємо трикамерний європейський профіль з фурнітурою ROTO, склопакет двокамерний шириною 30 мм, зовнішнє скло мультифункціональне, внутрішнє — енергозберігаюче. Сказали, що аргон мені не потрібен, для банку і для мене такого поєднання "з головою буде досить". При цьому, на самій комерційній пропозиції під кресленням вікон написано: "Приведений опір теплопередачі R=0,71 м²К/Вт"??? Метал прописаний під одним виробом 15*39 1,5 мм, при цьому його довжина становить 1,4 м, хоча вікно розміром 1,4*1397, під іншими конструкціями товщина металу не вказана.

Ніякої альтернативи як у сторону здешевлення, так і у бік подорожчання замовлення не запропонували. Якщо порівняти з дилерським салоном цього ж виробника, то при кращій комплектації вікна (п'ятикамерний профіль, більш широкий склопакет, правда з української фурнітурою) ще й вартість вийшла цікавіша — різниця склала близько 15%. Так що не завжди у фірмових салонах дешевше, ніж у дилерських.

У комерційній пропозиції прописані два види гарантії: на вікна з українського профілю та комплектуючих — 7 років, на вікна з європейського профілю та комплектуючих — 10 років. Впав в очі текст у нижній частині комерційної пропозиції: "Замовник несе відповідальність за правильність розмірів, конфігурації і комплектації замовлення, оплачений рахунок є підтвердженням". До відповідальності за конфігурацію питань немає, але чому я маю нести відповідальність за ті розміри, які мені "наміряла" фірма в особі її замірника? З іншого боку, вибір є завжди — не подобається, іди далі. Підійти до виставкових зразків і подивитися, як працює німецька фурнітура, не запропонували, як і не дали можливість оцінити переваги енергоощадного склопакета.

Кесслер салоны 2016
Фото: OKNA.ua
Результати розрахунку вікна в Енергокалькуляторі OKNA.ua

Салон №7

Шоурум віконної компанії. Салон реалізує продукцію виключно з профільних систем Rehau. Великий асортимент куточків, починаючи від трикамерних економних систем і закінчуючи — останніми розробками німецького бренду. Повнорозмірні виставкові зразки вікон, великий асортимент віконних ручок — можна підібрати все, що душа забажає. А "душа забажає" підібрати вікна за програмою "теплих кредитів". Відразу попереджають, що зараз програма припинена. Стандартне питання менеджера про розміри конструкцій. Щоб не "винаходити" велосипед, даю роздруківку, отриману у попередньому віконному салоні — коректно ж порівнювати ціни за однаковими розмірами. Але у мене чомусь починають цікавитися, що рахувати — п'ятикамерний профіль або трикамерний, оскільки вони не дуже знайомі з продукцією конкурентів. Таке, звичайно, можна допустити, якщо салон конкурента знаходиться на відстані 300-400 м від них.

Спільними зусиллями (у салоні було три менеджера) визначили, що в попередньому салоні рахували трикамерний профіль. Склопакет 30 мм викликав у менеджерів здивування. А найголовніше питання звучало так: "Скажіть, ви хочете, щоб ми вам порахували просто тепле, або таке, як вам порахували у попередньому салоні?" Зійшлися на тому, що вікно має відповідати вимогам з енергозбереження для банку. Рахуємо трикамерний Rehau Екосол 60 з німецькою фурнітурою GU (в асортименті є ще й австрійська MACO, але GU м'якше працює і за ціною цікавіша) з двокамерним склопакетом 32 мм, з одним енергозберігаючим склом.
Почув новинку — якщо гроші перерахувати за безготівковим розрахунком на рахунок фірми, то мені доведеться заплатити на 2% дорожче, оскільки банк бере комісію. Це "така особливість". Якщо гроші будуть готівкові, то без додаткових 2%.

Намагаюся розібратися, чи має запропонований варіант необхідний коефіцієнт опору теплопередачі і вже вкотре чую стандартну відповідь: "Для банку коефіцієнт не важливий, але взагалі-то треба ставити п'ятикамерний профіль з двокамерним склопакетом, ось тоді вікно буде відповідати вимогам". Однак згодом менеджер чесно зізнається, що у розрахованому варіанті необхідного коефіцієнта не буде. Краще поставити п'ятикамерний профіль з двокамерним склопакетом, щоб бути спокійним на випадок перевірки з банку.

Дуже цікавим виявилося підключення до розмови іншого менеджера, який порадив не подавати до банку адреси місця установки вікон, щоб не могли перевірити. На цілком резонне питання з мого боку, а навіщо мені щось приховувати, може краще поставити те, що не викличе ніяких питань з боку банку, мені так само "резонно" відповіли, що я їм приніс роздруківку, в якій прорахований економ варіант, ось вони і рахували мені такий самий. Хоча я з самого спочатку акцентував увагу, що мені потрібні вікна, які відповідають вимогам, а роздруківку я показав лише щоб показати розміри вікна. Хоча можливо, що ми просто один одного не зрозуміли. На тому й розійшлися.

Кесслер салоны 2016
Фото: OKNA.ua
Результати розрахунку вікна в Енергокалькуляторі OKNA.ua
Салон №8

Салоном назвати цю точку продажів металопластикових вікон досить складно. Знаходиться у самому кінці галантерейно-секондхендівського магазину. Два менеджера сидять закутані, у магазині банально холодно. Вуличне вікно заклеєне скотчем. На питання, чому так, відповіли дуже просто — місце орендне, тож маємо те, що маємо. Отже, померзнемо деякий час разом.

Мета — отримати пропозицію, яка відповідає програмі енергозбереження. Працюють з двома постачальниками. У пропозиції для покупців — KBE і WDS. Розраховуємо KBE, оскільки цей варіант практично в одну ціну з іншим профілем, але "краще", зі слів менеджера. Пропонують KBE Balans п'ятикамерний з фурнітурою Winkhaus aktivPilot з двокамерним склопакетом шириною 32 мм з одним енергозберігаючим склом. Метал 1,2-1,4. Для квартири цього цілком достатньо (зі слів менеджера). При цьому розкритикували пропозицію попереднього салону: мовляв, трикамерний профіль не проходить за програмою енергозбереження, а ось зі склопакетом "все гаразд" — порахували "правильний". Хоча, якщо перевірити дані по цьому склопакету, то він не відповідає вимогам ДБН з енергоефективності.
Запитую, а чи можна включити скління лоджії до цього "теплого кредиту"? Позитивної відповіді не отримав (вже добре), але мені почали радити відмовитися від енергозберігаючого склопакета на балконний блок, оскільки "все одно ви будете склити лоджію" і скло з напиленням вже не потрібне! Прошу пояснити, чому власне? Увага!!! Пряма мова: «Я б прибрала енергозбереження. Це НЕОНИ срібла (коректне формулювання — іони срібла, — прим. ред.), якими вкривається скло, воно так дає тепла більше, але ці НЕОНИ срібла, по-перше, через 10 років обсиплються і його не буде (не відповідає дійсності, — прим. ред.), і у вас залишаться звичайні скла. По-друге, щоб поставити два скла і посадити вас в одне приміщення, то ви б не відчули, що тут тепліше, а тут — ні. Так, воно впливає на коефіцієнти, за показниками тепліше, але так щоб "Вау!" — то ні"(не відповідає дійсності, — прим. ред.).

При першому розрахунку менеджер "втратив" один балконний блок, тож спочатку ціна вийшла просто казкова у порівнянні з "конкурентами". Але потім блок "знайшли" і перерахували. Паралельно розповіли, що KBE виробляють у Дніпрі (не відповідає дійсності, — прим. ред.), але він нітрохи не гірше, ніж німецький. Хоча на полиці і на столі стоїть багато куточків з різних профілів європейських і українських виробників, тож можуть запропонувати "усе, що душа забажає". І все ж сказали, що профіль не дуже важливий, головне — склопакет і фурнітура. Комерційну пропозицію дали на руки, все розписано досить інформативно із зазначенням профілю, фурнітури, склопакета, підвіконь і москітних сіток.

Кесслер салоны 2016
Фото: OKNA.ua
Результати розрахунку вікна в Енергокалькуляторі OKNA.ua
Висновки

Незважаючи на застосування двокамерних склопакетів з і-склом, вікна у переважній більшості випадків не відповідають нормам через:

  • ● недостатню товщину двокамерних склопакетів,
  • ● застосування тільки одного і-скла,
  • ● відсутність або застосування тільки в одній камері аргону,
  • ● відсутність якісних "теплих" дистанційних рамок у склопакеті,
  • ● відсутність перевірки менеджерами енергоефективності вікна за допомогою розрахункових інструментів, наприклад, Енергокалькулятора OKNA.ua.

Потрібно відзначити, що результати першої частини огляду вийшли дуже близькими до необхідних вимог. Тоді як віконні салони, які увійшли до другої частини огляду, пропонували продукцію, що далеко не відповідає стандартам.
Під виглядом енергоефективних уже другий рік в Україні за програмою "теплих кредитів" можуть продаватися вікна, які не відповідають навіть мінімальним нормативним вимогам з енергоефективності. Бізнес продовжує пропонувати вікна "подешевше", покупці можуть не володіти достатньою інформацією, а держава дає механізм підтримки утеплення, умови якого можна легко обійти, домовившись з салоном і надаючи банку рахунок "з потрібним формулюванням".

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
Показати телефон+380 97 070 5979

Нове та найкраще

Кесслер Олег Игоревич
Яркий пример "собственника" таких салонов. Поэтому и менеджеры такие. Грустно.
10 груд. 2016 р., 11:07
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
Андрій Лесьо
"Я собственник похожего салона и ваш журналист написал бред, хотя верю что есть и такие салоны, частично!" — Мари, вы сами ответили на первый вопрос. Если вы верите, что есть такие салоны, почему же утверждаете что это "бред"?
9 груд. 2016 р., 10:00
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
Андрій Лесьо
1. Мари, не путайте, пожалуйста, коэффициент теплопроводности и коэффициент теплового сопротивления окна — это разные коэффициенты и они обратно пропорциональны друг другу.
2. В статье шла речь о салонах в Днепре. Днепр находится в первой климатической зоне, а значит коэффициент теплового сопротивления окна Ro>=0,75. (Не ясно к чему Закарпатье)
3. Как вы верно заметили окно неоднородно, но именно поэтому нельзя путать R стеклопакета и R окна. R стеклопакета рассчитывается в центральной точке, по краям стеклопакета находятся “холодные зоны”. Все это учитывается в расчетах Энергокалькулятора, которые производятся согласно ДБН В.2.6-31:2006 и ДСТУ EN 673:2009
4. Вы всегда можете пересчитать согласно вышеуказанных ДСТУ и ДБН конкретное окно и сравнить с данными калькулятора, а не руководствоваться ощущениями и предположениями в своих выводах. Проверив один раз расчеты немало мифов развеется сами собой.
9 груд. 2016 р., 09:57
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
М
М
Я собственник похожего салона и ваш журналист написал бред, хотя верю что есть и такие салоны, частично! Лучше скажите, почему люди как бомжи должны выпрашивать кредиты у банков, а не просто получать положенную от государства компенсацию? Компенсацию обещали всем, а вот кредиты дают далеко не всем! Как вывод, деньгами, которые выделили на компенсацию, сначала пользуются все кому не лень! А потом еще и банкам возвращаются деньги вместо двух месяцев, четыре-пять месяцев и, как следствие, мало того что люди вынуждены платить проценты кредита, который им не нужен был изначально, так и лишние проценты тоже платят! Плюс добавились разные комиссии и страховки!
Поскаржитися на СПАМ
И вы явно не понимаете что такое коэффициент теплопроводности (теплоопору), просто надо не забывать что м/п конструкции состоят из пластика с армиром и стекла и у них всегда эти коэффициенты разные! Тогда задайте себе вопрос, каким образом вы его рассчитываете для всей конструкции? Я думаю вы этого не умеете делать, тогда сначала разберитесь, а потом пишите! А государство и так просит коеф. минимум 0,6 для Закарпатья, а стекла три! Это бред, два стекла с одним энерго уже выше 0,6! Так что и государство просит что-то, что совсем не логично! Кроме всего вы в примерах даете такие хорошие стекла, а коэффициент у них (или у конструкций) ниже 0,75! Это нереально! Эти стекла явно имеют коэффициент выше даже0,85!
8 груд. 2016 р., 23:21
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
М
Я собственник похожего салона и ваш журналист написал бред, хотя верю что есть и такие салоны, частично! Лучше скажите, почему люди как бомжи должны выпрашивать кредиты у банков, а не просто получать положенную от государства компенсацию? Компенсацию обещали всем, а вот кредиты дают далеко не всем! Как вывод, деньгами, которые выделили на компенсацию, сначала пользуются все кому не лень! А потом еще и банкам возвращаются деньги вместо двух месяцев, четыре-пять месяцев и, как следствие, мало того что люди вынуждены платить проценты кредита, который им не нужен был изначально, так и лишние проценты тоже платят! Плюс добавились разные комиссии и страховки!
8 груд. 2016 р., 22:59
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ