Віталій Попов, компанія «Равелін»

На кожну digital систему знайдеться свій покупець

Кейс від Віталія Попова, компанія «Равелін», про те, як продавати нішеві продукти і робити клієнта щасливим

На конференції DigiWi про digital і smart рішення у віконній сфері Віталій Попов з компанії «Равелін» поділився досвідом продажів нестандартних smart систем: вікон із вбудованими датчиками безпеки, підйомно-розсувних системи з підігрівом на 24 поверсі, термоштор для обігріву холодних приміщень і фальш-вікон за 15 000 $.
Він розповів про складнощі, які виникали з цими системами на практиці, і чому іноді клієнти готові свідомо переплатити за дорогий продукт.

Безпечне вікно: нюанси установки на сигналізацію

Почнемо з фурнітури, системи сигналізації, моніторингу стану стулки для правильного провітрювання.
У компанію звернувся клієнт, моряк за професією, з таким завданням: убезпечити будинок від злому, поки власник відлучається на тривалий термін. І бажано, щоб можна було безпечно провітрювати приміщення. Клієнту запропонували систему з паралельним зміщенням Winkhaus activPilot Comfort. Вікно у відкритому на провітрювання стані відповідає класу безпеки, плюс можна приєднати датчики сигналізації.

Система з паралельним зміщенням Winkhaus PilotComfort
Вікно у відкритому на провітрювання стані відповідає класу безпеки, плюс можна підключити датчики сигналізації Фото: Равелін

Перший нюанс виник з приватною охоронною фірмою, яка встановлювала сигналізацію. Питання було в кабелі, який, як виявилося, був проведений до вікна не в тому місці, де передбачали в фірмі. Цей момент можна було обговорити заздалегідь і складнощів б не виникло. Віталій Попов: «Ми виводили кабель на верхню частину отвору. У фірмі хотіли проводити всю свою проводку в іншому місці. Ці моменти краще узгоджувати на початковому етапі будівництва».

Вибрати сучасне вікно можна тут

Другий нюанс — монтажники не відразу перевірили працездатність фурнітури після установки вікна. «На будівництві робітники можуть щось пошкодити, це потрібно пам'ятати і враховувати. У нас виникла проблема з одним вікном — не було подачі сигналу. Якби ми не перевірили цей момент взагалі, після фінішного оздоблення будинку виникли б складнощі», — розповів Віталій Попов.

Система Winkhaus activPilot Comfort
Система Winkhaus activPilot Comfort з паралельним зміщенням вирішує завдання клієнта: безпечне провітрювання Фото: Равелін

Підйомно-розсувна система з підігрівом на 24-му поверсі

Клієнт поставив складне завдання: зробити вихід на терасу на 24-му поверсі багатоквартирного будинку, замінивши дві стіни на прозорі. Система мала бути максимально тепла і проста у використанні. Спочатку замовник хотів разом з розсувною системою поставити конвектор тепла. Але йому не сподобалися два моменти: зовнішні решітки конвектора і шум від вентилятора. Тому вибір був зроблений на користь підйомно-розсувної системи з підігрівом, хоча варіант з конвектором обійшовся б набагато дешевше. Віталій Попов: «Як потім з'ясувалося, ми перші в Європі поставили таку систему з підігрівом на 24 поверсі».

Підйомно-розсувна система з підігрівом
Підйомно-розсувна система з підігрівом на 24-му поверсі багатоквартирного будинку Фото: Равелін

Складнощі монтажу і несподіваний ефект при експлуатації

З підйомом системи виникли складнощі: в ліфті не можна було перевозити такі великогабаритні об'єкти, тому підйом 4-х склопакетів на 24-й поверх пішки зайняв цілий день.
Після установки, зі слів замовника, в кімнаті було тепло і комфортно. При температурі на вулиці -12°C у приміщенні температура становить +24°C.

Вікна з підігрівом Равелін
Вікна з підігрівом мають абсолютно прозорий нагрівальний шар. Температуру нагрівання можна регулювати Фото: Равелін

Але з новими технологіями треба бути готовим до несподіванок. У системі стався перегрів в одній точці і склопакет тріснув. Причин у того, що сталося, дві:

  1. Глобальна: проблема недопрацьованої технології. Об'єкт реалізовувався у 2014 році і на той момент на українському ринку ця технологія ще не мала достатнього досвіду застосування.
    Віталій Попов: «При замовленні такого продукту, вікон з підігрівом, важливо вибирати такого постачальника, який розуміє всі технічні питання і може розповісти, який матеріал використовується. У даному випадку була застосована триплекс система на мідній основі ».

  2. Ситуативна: клієнт періодично скаржився, що в момент увімкнення системи у нього вибивали автомати. З'ясувалося, що робочі пошкодили кабель.
    Віталій Попов: «Ми знайшли перебитий кабель, замінили його, але за два дні склопакет лопнув. У вузькій точці було пробиття і виникав перегрів до 180-200 градусів. На фото чітко видно підгорілу ділянку».

Склопакет лопнув
Склопакет лопнув через перегрів в одній точці Фото: Равелін

Коли термоштори вирішують проблему клієнта: три приклади

У всіх трьох випадках термоштори стали рішенням індивідуальних завдань замовників.

Приклад 1. Швидко і дорого

Замовник звернувся з проблемою, що дуже холодно в спальні. Будинок — горизонтальний еркер з вікнами штапиками назовні. Із зовнішнього боку до вікон підібратися складно. Щоб замінити склопакети на енергозберігаючі, потрібно було викликати маніпулятор. Клієнт не був готовий до ремонту і заміни вікно. Але він був готовий заплатити набагато більше за те, що компанія швидко вирішить питання з обігрівом приміщення

Термоштори Равелін
Замовник звернувся з проблемою, що дуже холодно в спальні Фото: Равелін

Прийняли рішення встановити термоштори — скло триплекс, в якому виведені нагрівальні елементи. Встановили, система працює, кімната тепла і клієнт задоволений. Він отримав те, що просив. За словами клієнта, коли він одного разу на день забув вимкнути систему, після повернення в кімнаті була сауна.
Клієнта не турбували витрати на опалення. Він не захотів заплатити 1000 $ за заміну вікон і 500 $ за ремонт. Він заплатив 3000 $ за те, щоб систему встановили протягом дня. І отримав те, що хотів.

Термоштори Равелін
Клієнт заплатив 3000 $ за вирішення проблеми протягом одного дня Фото: Равелін

Віталій Попов: «Це був один з перших об'єктів по термошторах. Ми тоді поставили їх на просте управління: подали певний струм і добилися того, що склопакети нагрівалися тільки до 35 градусів, не вище. Зараз ми ведемо з клієнтом переговори, щоб встановити на систему датчики для регулювання тепла. Тоді замовник зможе управляти термошторами зі смартфона. Думаю, що до кінця року ми реалізуємо цю функцію».

Приклад 2. Вирішити питання з холодною зоною

У клієнта великий виносний сходовий марш, засклений 20 кв.м скла. Будинок площею близько 500 кв.м, з газовим опаленням, будувався для відпочинку на морі в літній період. Але люди вирішили туди переїхати жити. Виявилося, що через сходовий марш відбуваються величезні тепловтрати і будинок дуже дорого опалювати. На підтримку мінімальної температури +12 градусів сім'я витрачала 7-8 тис. грн щомісяця. При цьому клієнт не хотів міняти скління. Рішенням стала установка термоштор.

Віталій Попов: «Ми досягли результату в близько 3-3,5 кВт у режимі нагріву. Коли система доходить до заданої температури, то переходить в режим підтримки і 1 хвилину гріє, 5 хвилин вихолоняє».

Термоштори Равелін
Установка термоштор у виносному сходовому марші приватного будинку Фото: Равелін

Приклад 3. Термоштори проти зайвої вологи

Об'єкт на 4 вікна. Клієнти — любителі рослин, через це в приміщенні весь час тримається висока вологість, укоси дуже сиріють, і на них постійно з'являлася цвіль і грибок.

Віталій Попов: «Спочатку ми пропонували встановити нові вікна з хорошими склопакетами. Але клієнти запитали, чи даємо ми 100% гарантії, що при високій вологості, яку вони не збираються усувати, склопакети НЕ будуть запотівати? Ми могли гарантувати тільки на 95%. Тому замовники розглянули пропозицію з підігрівом склопакета».

Більше нішевих продуктів: фальш-вікна і вікна зі змінною поляризацією

Ще два види продукції, які компанія пропонує клієнтам, але ще не дійшла справа до реалізації:

  1. Скло зі змінною поляризацією, коли з прозорого вікно змінюється на сатинове скло (власне виробництво).
  2. Фальш-вікна з вбудованими РК панелями високої чіткості, що імітують вікно в підвалі приватного будинку. Одне двостулкове фальш-вікно коштує $ 15 000. Але клієнти готові платити такі гроші, якщо мета — комфорт перебування в закритому приміщенні, коли людина буде бачити зовнішній світ.

Чому клієнти роблять такий дорогий вибір?

Віталій Попов: «Ми будуємо діалог через пояснення довгострокових перспектив. Говоримо не про миттєву економію в 500-1000 грн, а доносимо, який комфорт отримає клієнт, яку цінність на десятки років».

Як все це застосувати в системі розумного будинку

Вікна з вбудованими датчиками безпеки, склопакети з обігрівом, термоштори, склопакети зі змінною поляризацією — це виконавчі механізми, які можна під'єднати до системи розумного будинку. Тут знадобиться тільки розумна централь і певний алгоритм.

Віталій Попов: «Цифрові технології швидко входять в наш світ. Якщо хочете бути в тренді, хочете бути новаторами на ринку, шукайте нові технології. Немає дорогих систем. Є переконання продавця, що клієнту вони не потрібні. Використовуючи систему розумного будинку і тонке налаштування, можна виходити на дійсно економний рівень споживання енергії».

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 67 481 XX XX +380 67 481 1448
+380 67 481 XX XX +380 67 240 1448

Нове та найкраще