Що може вийти з ладу?
Металопластикове вікно складається з
Важливо! Для того, щоб вікно прослужило довго і вже через місяць не довелося шукати інформацію, як відрегулювати пластикові вікна самостійно (бо продавця і сліду нема), при покупці OKNA.ua рекомендує орієнтуватися не на низьку ціну, а на високі характеристики з енергоефективності, які можна перевірити в енергокалькуляторі, та безпеки, а також вибирати якісну конструкцію у компанії, що викликає довіру.
Крім того, під час експлуатації вікно, як і
Три роки на безкоштовне регулювання
Гарантійний термін експлуатації на вікна в Україні становить не менше трьох років (ДСТУ Б В.2.6–15: 2011 «Вікна і двері полівінілхлоридні. Загальні технічні умови»). Протягом цього часу клієнт має право звернутися до компанії, яка встановлювала вікна, і викликати майстра для регулювання металопластикових вікон по гарантії.
Пластикові вікна: регулювання самостійно або виклик майстра?
Складнощі з відкриванням і закриванням вікна можуть бути викликані багатьма причинами. Залежно від характеру проблеми можна усунути її або самостійно, або звернутись по кваліфіковану допомогу:
Розбалансування фурнітури: вікно закривається або занадто слабо, або занадто туго, проблеми з переведенням вікна у різні режими провітрювання — щілинне, мікрощілинне.
Рішення: Відрегулювати пластикове вікно самому у такому випадку можна, дотримуючись інструкцій від виробників фурнітури: , , , Roto.Неправильне положення склопакета у стулці — може бути викликано зсувом підкладок під склопакет або їх невірною установкою.
Рішення: нове розклинення склопакета у стулці + регулювання фурнітури. Самостійне регулювання пластикових вікон у такому випадку небажане, хоча і можливе. Розклинювання склопакета краще проводити, маючи досвід, тому раціональним рішенням буде виклик майстра.Проблеми з ущільнювачем (розташований по периметру стулки вікна і рами). Ущільнювач, згідно
ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель» , повинен знаходитись у робочому стані не менше 15 років. Проте, якщо ущільнювач втратив еластичність, потріскався або порвався, потрібно його замінити.
Рішення: замінити ущільнювач — самостійно або звернутися до фахівців. Це нескладна операція: потрібен ущільнювач відповідної товщини і клей для склеювання замкнутого контуру.Погане прилягання ущільнювача знижує енергоефективність вікна — теплова енергія легко губиться разом з повітрям через нещільне з'єднання стулок вікна (взимку тепло йде з приміщення, влітку — навпаки, приміщення буде швидше нагріватися).
Рішення: регулювання фурнітури, як у пункті 1.
Як відрегулювати вікна: відео
Нижче наведені офіційні відео від виробників фурнітури про те, як відрегулювати віконну фурнітуру самостійно.
У цілому, сучасні енергоефективні вікна не вимагають великої уваги, але при належному догляді прослужать довго і збережуть багато коштів на опаленні і кондиціонуванні.
Над текстом працювали
Андрій Лесьо, Галина Коноваленко
Фото
Андрій Лесьо, OKNA.ua