АЛНАТ. Вікна для душіАЛНАТ. Вікна для душі
як утеплити старе вікно на зиму

Як утеплити вікна на зиму. Як утеплити пластикові вікна

Як правильно утеплити вікна на зиму

Якщо взимку вікна стають найхолоднішою зоною в кімнаті, цю проблему можна вирішити кількома способами. OKNA.ua допоможе розібратися в причинах, які викликають втрати тепла, і в тому, як утеплити пластикові та дерев'яні вікна.

Чому дме з вікна?

В більшості випадків холод взимку пропускають або старі дерев'яні вікна, або однокамерні не енергоефективні пластикові вікна. Ще піддуває з-під підвіконня через нещільне прилягання стулки. Радикально вирішити проблему і підвищити енергоефективність приміщення можна заміною вікна на двокамерне енергоощадне (з двома i-стеклами, заповненням камер аргоном і теплою дистанційною рамкою). Плюс енергоощадне вікно буде втрачати у 2-3 рази менше енергії взимку.
Але якщо з якихось причин покупка нового вікна відкладається, є цілком ефективні тимчасові заходи.

Розрахувати енергозберігаюче вікно можна в енергокалькуляторі

Метод, як утеплити вікна дерев'яні на зиму, відомий давно: поролон + скотч. А ось що робити з начебто новим металопластикових вікном, яке також пропускає холод до приміщення, а то і спричиняє протяги?

Утеплити пластикові вікна на зиму
Холод взимку пропускають або старі дерев'яні вікна, або однокамерні не енергоефективні пластикові вікна Фото: Pixabay

Як утеплити пластикові вікна на зиму

Підвищити теплоізоляцію однокамерного металопластикового вікна можна декількома способами. Залежно від причин, чому «з вікна дме».

Протяг з вікна може з'явитися через погано відрегульовану фурнітуру або неякісний монтаж. Якщо вікно однокамерне і не енергоефективне (без i-стекол), то сам склопакет буде пропускати холод до приміщення.

Розглянемо, як виправити ситуацію в усіх цих випадках.

Перевірити регулювання фурнітури

Вікно може створювати протяги через погане прилягання ущільнювача. Щоб перевірити, наскільки щільно закривається стулка, скористайтеся звичайним листком паперу. Затискаєте його стулкою і закриваєте вікно. Листок повинен триматися ущільнювачем. Перевіряєте щільність притиску по всьому периметру.
Стулку, яка погано прилягає до вікна в закритому положенні, необхідно відрегулювати відповідно до інструкції від виробника фурнітури.

Додаткова ізоляція вікна по периметру

Однією з причиною втрат тепла через вікна може бути монтаж просто на монтажну піну, без дотримання норм. Особливо страждає якість монтажу в нижній зоні вікна. Простий спосіб — зняти відлив зовні, загерметизувати монтажною піною і забезпечити гідроізоляцію силіконом та гідроізоляційною стрічкою. У більш складних ситуаціях для виправлення потрібно зруйнувати укоси і додатково задути щілини монтажною піною, а потім закрити її гідропароізоляцією.

Погано ізольоване вікно
Однією з причиною втрат тепла через вікна може бути монтаж просто на монтажну піну, без дотримання норм Фото: https://www.youtube.com/channel/UCd0bUsVfseVjFHCRTTvmZog

Як утеплювати вікна на зиму своїми руками за допомогою термоплівки

В якості тимчасового заходу однокамерне пластикове вікно можна утеплити за допомогою термоплівки на вікна. Для утеплення вікон термоплівкою знадобиться сама плівка, двосторонній скотч і побутовий фен.

Утеплення вікон поліетиленовою плівкою
В якості тимчасового заходу одно- або двокамерне пластикове вікно (без енергоефективності) можна утеплити за допомогою термоплівки на вікна Фото: https://www.youtube.com/channel/UC9fSS1iaw6HCl11L_7s6YwA

Як встановити термоплівку на вікна

  1. Знімаєте ручки з вікна і наклеюєте плівку по периметру стулки на двосторонній скотч. Плівку сильно не натягаєте.
  2. Плівка має термоусадкові властивості, тому нерівності легко усуваються під впливом теплого повітря (підійде звичайний побутовий фен).

Мінуси утеплення вікон плівкою

  1. Мити плівку менш зручно, ніж скло.
  2. Теплоізоляційні властивості вікна не сильно покращаться в порівнянні із заміною склопакета на сучасний.

Що дає утеплення вікна термоплівкою?

Плівка для утеплення вікон створює додаткову повітряну камеру, яка підвищує ізоляційні властивості всього вікна — однокамерного чи двокамерного вікна без енергоефективності.
Це тимчасове рішення для холодного періоду року дозволить підвищити комфорт у приміщенні до моменту заміни вікон на енергозберігаючі.

Інформація на тему: Чим відрізняється енергозберігаюче вікно від звичайного, дізнайтеся тут
Приклад в цифрах

Для вікна розміром 1,5 × 1 м плівка дозволить заощадити приблизно 28% в порівнянні з однокамерним склопакетом. Наприклад, при заміні склопакета на двокамерний склопакет з заповненням криптоном і двома енергоефективними стеклами ( формула такого склопакета — 4i-10Kr-4-10Kr-4i) дозволить заощадити 131% втрати енергії на такому самому вікні.

Тремоплівка на вікна
Плівка для утеплення вікон створює додаткову повітряну камеру, яка підвищує ізоляційні властивості всього вікна Фото: https://www.youtube.com/channel/UCgxo7R2q_d6P9VWuqvtWEfQ
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
vikna.ua

Нове та найкраще

О
Вот есть видео хорошее, можно утеплить окна самому готовыми термооткосами https://youtu.be/ILD3b9vf5Pk
27 груд. 2020 р., 14:07
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ