Сучасні вікна
Базове завдання вікна — пропускання природного світла в приміщення. А сучасні технології дозволяють виготовляти різні за характеристиками вироби, наприклад, «теплі», зламостійкі або з хорошими показниками звукоізоляції. Різний функціонал зазвичай коштує по-різному. На жаль, багато покупців досі орієнтуються, насамперед, на ціну, що призводить до вибору продукції низької якості. Тому платформа OKNA.ua не рекомендує вибирати вікна за одним параметром — мінімальною ціною. Існує висока ймовірність, що покупка не буде надійною. І не прослужить прогнозований термін експлуатації — до 30 років або навіть термін мінімальної гарантії на вікна — три роки.
Переваги нових вікон
Нові продукти в порівнянні з столярнею радянських часів розв'язують проблему протягів в обслуговувані. Вони можуть бути герметичними і краще зберігати тепло в приміщенні. Також, можна замовити продукцію з додатковими важливими функціями:
- підвищеною теплоізоляцією і зламостійкістю за допомогою спеціальної фурнітури,
- безпекою для дітей,
- підвищеною звукоізоляцією і сонцезахистом.
Однак потрібно бути готовим, що ціна вікна зміниться в порівнянні з базовою.
Для підвищення дитячої безпеки і зламостійкості рекомендуємо використовувати замок на віконну ручку в поєднанні з протизламною фурнітурою. Замок блокує стулку і не дає дітям її відчинити, а фурнітура завадить злочинцям видавити стулку. Деякі модифікації ручок дозволяють відкидати стулку на провітрювання «в дитячому режимі».
Звукоізоляція вікна забезпечується в основному склопакетом і кількістю контурів ущільнення, а захист від сонця — застосуванням зовнішніх жалюзі, вертикальних маркіз або спеціальних мультифункціональних склопакетів. Штори або внутрішні жалюзі — малоефективні інструменти сонцезахисту, оскільки вони пропускають у приміщення сонячне тепло. Їхнє завдання — зменшення надходження природного світла. Штори теж справляються із надходженням зайвого тепла лише частково.
Зростання температури в приміщенні взимку після заміни
Після того, як купили вікна, особливо енергоефективні, власники зазначають, що в кімнатах стає тепліше. Точні дані наведені, наприклад, у звіті щодо загальноосвітньої школи в Дніпрі від Програми Соціального Партнерства. У школі замінили стару столярку на пластикові віконні вироби з двокамерним склопакетом і двома i-сткла й температура в класах зросла на 2-4 0С (стала 18-21 0С).
Енергоефективність
Затребуваною особливістю євровікна на українському ринку є енергоефективність. Цьому сприяють і кліматичні умови, і зростання тарифів для населення, і вимоги ринку — підвищення нормативів щодо теплоізоляції. Усе гостріше відчувається потреба утеплювати своє житло, і часто утеплення починається зі заміни світлопрозорих конструкцій. Це перший важливий крок щодо теплоізоляції будівлі. Далі утеплюють стіни, дах і фундамент.
Державна програма «теплих кредитів»
Скоротити витрати на купівлю енергоефективного рішення дозволяє державна програма енергоефективності. Держава бере на себе відшкодування частини кредитів на покупку енергоефективних матеріалів для приватних осіб (35 % суми кредиту) й ОСББ і ЖБК (40 % суми кредиту).
Учасники програми проходять п'ять кроків:
- Звернення до уповноваженого банку та надання необхідних документів. Перелік визначається банком, але якщо ви отримуєте субсидію, то копія підтверджуючого документа обов'язково знадобиться.
- Отримання кредиту.
- Підтвердження, що гроші використовувалися за призначенням. Надання рахунку фактури на продаж вікон, акту виконаних робіт і т.ін.
- Банк подає в Держенергоефективності реєстри позичальників (щомісяця).
- Держенергоефективності перераховує гроші на банківський рахунок.
У Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України повідомляють, що процес відшкодування займає до двох місяців.
Тривалість терміну служби
Термін експлуатації європейських вікон обумовлений довговічністю комплектуючих. Прогнозований термін служби орієнтовно 30 років. Хоча вже є приклади німецьких пластикових вікон, які прослужили більше сорока років. Вони виконують свої функції, але вже «морально» застаріли, оскільки на ринку з'явилися рішення й енергоефективніші і зручніші у використанні. Прогрес не стоїть на місці.
Мінімально допустимий термін експлуатації визначає виробник: наданою ним гарантією. Гарантія прописується в договорі. Це ще один аргумент для укладення договору з продавцем в обов'язковому порядку. Договір зобов'язує виробника безкоштовно усувати всі неполадки, що виникли з його вини, протягом дії гарантійного терміну. Неправильна експлуатація виробу є негарантійним випадком.
Переконайтеся, що договір укладений на виготовлення і установку конструкцій, і містить терміни доставки й гарантію на виріб і монтаж. Окремо вказується продаж підвіконь, укосів, сітки москітної, решіток та ін.
Якщо виробник вказує, що його блоки віконні або дверні відповідають вимогам національного стандарту ДСТУ Б В.2.6–23: 2009 «Блоки віконні та дверні. Загальні технічні умови», то гарантійний термін на готові вікна повинен бути не менше п'яти років. Якщо відповідають ДСТУ Б В.2.6–15: 2011 «Блоки віконні та дверні полівінілхлоридні. Загальні технічні умови» — не менше трьох років.
Якщо гарантію не вказано явно в договорі, то, відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», вона діє не менше двох років від моменту покупки.
Каталог компаній в OKNA.ua
Для вибору компанії зручно користуватися каталогом порталу OKNA.ua. З одного боку, у каталозі представлена максимально всеохопна база підприємств з усієї України — майже 8500 компаній. Це дозволяє більш повно ознайомитися з гравцями на ринку у вашому населеному пункті. А з іншого, низка уточнень (місто, тип тощо.) Звужують область пошуку.
Відвідувачам просто вікна купити, оскільки OKNA.ua — каталог із найбільшою кількістю пропозицій від українських виробників.
OKNA.ua працює з 1999 року і є першим віконним інтернет порталом в Україні.